Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Starfield ekskluzywne dla Xbox Series X i Series S? Insider potwierdza

Starfield może być ekskluzywne dla nowych konsol Xbox. Znany insider, Jez Corden, potwierdza bardzo istotne plany Microsoftu. 

Bethesda nie stworzyła żadnej nowej marki od ponad dwóch i pół dekady. Starfield to nowa, tajemnicza produkcja, o której wiadomo bardzo niewiele. Gra ma rozgrywać się w kosmosie i pozwalać na jego eksplorację. Na tym konkrety się kończą.

Od pierwszej zapowiedzi tytułu minęły już dwa lata, a gracze zaczynają się niecierpliwić. Niedawno Internet obiegła wieść o tym, że Bethesda w końcu zdecydowała się na zmianę silnika, na którym będą działać nowe gry studia. Na tym nowe informacje się nie kończą.

Jez Corden to redaktor portalu Windows Central i wiarygodny insider w Xbox, który odpowiadał chociażby za ujawnienie ceny Xbox Series X. Tym razem wypowiedział się na temat nowego projektu Bethesdy.

Dziennikarz stwierdził, że Starfield z pewnością nie pojawi się na PlayStation 5 oraz będzie ekskluzywne dla nowych Xboxów i PC. Choć nie powinno być to specjalnym zaskoczeniem, to wielu graczy wciąż nie było pewnych, czy przejęcie studia odpowiedzialnego za grę będzie miało wpływ na dostępność ich nowych tytułów na innych platformach.

Choć Corden jest uznawany za wiarygodne źródło informacji, to lepiej wstrzymać się z osądami do kolejnych zapowiedzi gry. Przez ten czas jeszcze wiele może się zmienić.

Nie poznaliśmy jeszcze daty premiery Starfield. Gra może zadebiutować bez większej zapowiedzi nawet w przyszłym roku, jednak najpewniej pojawi się w ciągu trzech najbliższych lat.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się