Sprzedaż Wiedźmin 3: Dziki Gon. 70% dla konsol, pozostała część to wersje na PC

Tak wygląda zainteresowanie Wiedźminem 3 rozkładając na poszczególne platformy.

Na oficjalnym forum CD Projekt RED wywiązała się ciekawa dyskusja. Otóż producent został zapytany, ile gier zostało sprzedanych na konsole, a ile na PC oraz jakie jest zainteresowanie wersjami cyfrowymi. Oto odpowiedzi przedstawiciela studia, czyli Karoliny Gnaś.

Nie podajemy informacji na temat szczegółowego rozkładu sprzedaży Wiedźmina 3. W dużym uproszczeniu, do końca czerwca 2015 r. 30% sprzedanych sztuk naszego najnowszego tytułu to wersja na PC a 70% to wersje konsolowe.


Standardowo, w branży gier wideo tuż po premierze tytułu dominuje sprzedaż fizyczna (pudełkowa). Jednak półka sklepowa ma swoją pojemność i starsze gry wcześniej czy później tracą na niej miejsce na rzecz nowszych i mocniej promowanych tytułów. W dłuższym czasie – sprzedaż cyfrowa staje się więc dominująca. Taki rozkład obserwujemy teraz w przypadku Wiedźmina 3: Dziki Gon, którego większość sprzedaży przypada na wersje pudełkowe. Natomiast nasze starsze tytuły – Wiedźmin oraz Wiedźmin 2 sprzedają się głównie w kanale cyfrowym.

Jeżeli chodzi o podział sprzedaży – w przypadku Wiedźmina 3 w pierwszym okresie (do końca czerwca 2015) nieco ponad jedna czwarta sztuk została sprzedana cyfrowo. Jednocześnie sprzedaż cyfrowa wygenerowała blisko połowę przychodów z tantiem. 

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet