Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Sprzedaż w Epic Games Store „przekroczyła oczekiwania” twórców Metro Exodus

Steam może się obawiać coraz silniejszej konkurencji ze strony Epic Games Store. Oto jeden z przykładów.

Metro Exodus ukazało się na początku na PC tylko w Epic Games Store. Tym samym gra nie była do kupienia na przykład przez Steama – aczkolwiek była to tylko czasowa wyłączność. Okazuje się jednak, że nawiązanie bliskiej współpracy Epic z THQ Nordic (wydawca Metro Exodus), było strzałem w dziesiątkę.

W trakcie niedawnego spotkania z inwestorami, THQ przyznało, że Epic Games Store „przekroczył oczekiwania w kwestii sprzedanych sztuk Metro Exodus”. Jak podkreśla dyrektor generalny firmy Lars Wingefors, sklep Epic okazał się „wiodącą platformą dystrybucji cyfrowej, jeżeli chodzi o przychody wygenerowane przez poszczególne kopie”.

To dobra wiadomość nie tylko dla samego producenta i wydawcy. Gracze powinni być zadowoleni, że powoli monopol Steama zostaje przełamany. Zresztą już nie tylko THQ dogaduje się coraz lepiej z Epic.

Oczywiście samo Epic Games Store wymaga aktualizacji, dodania niektórych opcji itd. Jest to jednak dobry początek i prognoza na przyszłość.

Samo Metro Exodus jako gra, także okazało się sporym sukcesem. Warto dodać, że produkcja zbiera naprawdę świetne recenzje od graczy i krytyków z całego świata. Jest też jedną z niewielu gier, które wykorzystują w pełni efekt ray-tracingu. Szczególnie świetnie to wygląda na karcie GeForce 2080 TI, co możecie zobaczyć poniżej. Bezsprzecznie Metro Exodus na PC to najlepiej wyglądająca wersja tej gry biorąc pod uwagę wszystkie platformy na które została wydana.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się