Sprzedaż w Epic Games Store „przekroczyła oczekiwania” twórców Metro Exodus

Sprzedaż w Epic Games Store „przekroczyła oczekiwania” twórców Metro Exodus
Newsy PC PS4 XOne

Steam może się obawiać coraz silniejszej konkurencji ze strony Epic Games Store. Oto jeden z przykładów.

Metro Exodus ukazało się na początku na PC tylko w Epic Games Store. Tym samym gra nie była do kupienia na przykład przez Steama – aczkolwiek była to tylko czasowa wyłączność. Okazuje się jednak, że nawiązanie bliskiej współpracy Epic z THQ Nordic (wydawca Metro Exodus), było strzałem w dziesiątkę.

W trakcie niedawnego spotkania z inwestorami, THQ przyznało, że Epic Games Store „przekroczył oczekiwania w kwestii sprzedanych sztuk Metro Exodus”. Jak podkreśla dyrektor generalny firmy Lars Wingefors, sklep Epic okazał się „wiodącą platformą dystrybucji cyfrowej, jeżeli chodzi o przychody wygenerowane przez poszczególne kopie”.

To dobra wiadomość nie tylko dla samego producenta i wydawcy. Gracze powinni być zadowoleni, że powoli monopol Steama zostaje przełamany. Zresztą już nie tylko THQ dogaduje się coraz lepiej z Epic.

Oczywiście samo Epic Games Store wymaga aktualizacji, dodania niektórych opcji itd. Jest to jednak dobry początek i prognoza na przyszłość.

Samo Metro Exodus jako gra, także okazało się sporym sukcesem. Warto dodać, że produkcja zbiera naprawdę świetne recenzje od graczy i krytyków z całego świata. Jest też jedną z niewielu gier, które wykorzystują w pełni efekt ray-tracingu. Szczególnie świetnie to wygląda na karcie GeForce 2080 TI, co możecie zobaczyć poniżej. Bezsprzecznie Metro Exodus na PC to najlepiej wyglądająca wersja tej gry biorąc pod uwagę wszystkie platformy na które została wydana.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie