Wideo pokazuje ewolucję „skoków wiary” w grach Spider-Man na przestrzeni 20 lat

Spider-Man
Newsy PS3 PS4 PS5

Fan serii Spider-Man przygotował ciekawe nagranie, które zestawia wysokie loty głównego bohatera w tytułach z lat 2000-2020.

„Skok wiary” to pojęcie określające rzucenie się bohatera z dużej wysokości, które ma na celu udowodnienie, że delikwent niczego się nie boi. Sformułowanie stało się popularne dzięki serii Assassin’s Creed – postacie z cyklu lubią sobie polatać, lądując na przykład w stogu siana. Latać lubi też Spider-Man – i wcale nie musi używać pajęczynki do asekuracji.

Autor kanału Geração Power Up na YouTube sporządził filmik, w którym zestawił wysokie loty głównego bohatera cyklu Spider-Man, zaczynając od gry z 2000 i kończąc na Milesie Moralesie wydanym w 2020. W odróżnieniu od Assassynów, tutaj raczej nie ma miękkiego lądowania – człowiek-pająk ląduje z głuchym plaśnięciem na asfalcie, rozpłaszczając się rozkosznie. A przynajmniej tak dzieje się na początku ewolucji serii.

Przy okazji warto przypomnieć, że ostatnio Insomniac Games zapowiedziało Marvel’s Spider-Man 2. Tam na pewno też będzie można tak efektownie skakać. Jednak fani Petera Parkera nie dostaną gry od razu. Będą musieli uzbroić się w cierpliwość – produkcja trafi do sklepów dopiero w 2023.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie