Data premiery Spider-Man 2 ujawniona na Summer Game Fest. To będzie ciężki debiut

spider-man 2 trailer
Newsy PS5

Na sto procent Marve’s Spider-Man 2 będzie grą idealną na PS5. Mimo wszystko Sony może stracić na sprzedaży przez konkurencyjne pozycje.

Jeszcze większa mapa do zwiedzania, 2 postaci do kontroli zamiast 1, świetni antagoniści (Venom i Craven) i bardziej dopracowana oprawa graficzna… Czy w takim razie istnieje jakikolwiek powód, dla którego kontynuacja Marvel’s Spider-Man miałaby nie odnieść porażającego sukcesu artystycznego i komercyjnego? Ze swojej strony raczej nie ma się czego obawiać, bo Insomniac Games jak zwykle powinno dowieść produkcję o wysokiej jakości, ale inni mogą ukraść nowej przygodzie Petera Parkera odrobinę splendoru.

Znamy już datę premiery Marvel’s Spider-Man 2

Otóż podczas Summer Game Fest twórcy gry postanowili podzielić się z fanami swoimi planami na wielki debiut. Mówili już wcześniej, że okienko wydawnicze zamyka się w 2023, lecz podczas wydarzenia dokładnie określili swoje zamiary – w Marvel’s Spider-Man 2 zagramy już 20 października. Do tego czasu studio zajmie się finalizacją prac nad grą, co w dużej mierze przyspieszy ograniczenie platform wyłącznie do PlayStation 5. Będą mogli lepiej wykorzystać moc konsoli i szybki dysk SSD, bez obaw o późniejszą optymalizację na starą generację. Podczas krótkiego panelu przedstawiciel studia Insomniac zdradził również mały szczegół dotyczący fabuły. W związku z wprowadzeniem Venoma do historii nie wzorowali się na komiksach, a opracowali własną wizję, która pomija Eddiego Brocka.

Konkretna data premiery jest dobrą oznaką tego, że twórcy są pewni domknięcia najważniejszych faz produkcji. Jednak wybrany przez nich termin można uznać za trochę niebezpieczny. W tym samym miesiącu, zaledwie tydzień wcześniej pojawią się Assassin’s Creed Mirage, Lords of the Fallen, Alan Wake 2, a 5 dni po SP 2 wyskoczy nowy Alone in the Dark. Widzicie więc, że będzie dość ciasno dla nowości. Biorąc pod uwagę ceny gier wielu graczy będzie musiało zdecydować się na mniejsze zło i w tym wyścigu postawić oszczędności na “jednego konia”.

W trudnym wyborze bardziej lub mniej może pomóc powyższy zwiastun z Summer Game Fest. To tak naprawdę skrót scen widzianych już wcześniej na PlayStation Showcase, ale w uzupełnieniu do informacji o grze mamy dla Was grafiki prezentujące zawartość poszczególnych edycji. Dla kolekcjonerów przygotowano limitowany zestaw z 19-calową figurką i metalowym stellbookiem za 249,99 euro (póki co niedostępna w Polsce). Jest też wersja Deluxe za 89,99 euro z dodatkowymi 10 strojami, ustawieniami do trybu fotograficznego i 2 pkt. umiejętności na start. A za 79,99 euro do wydania standardowego w pre-orderze gracze otrzymają 3 pkt. umiejętności, 2 bonusowe stroje i odblokowany gadżet Web Grabber (chwytacz sieci?).

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie