Sony potwierdza sporą obniżkę PlayStation TV

Czyżby sprzęt się słabo sprzedawał?

W Wielkiej Brytanii wiele dużych sklepów postanowiło zrobić promocję na PlayStation TV, gdzie niektórzy zdecydowali się nawet na 50 procentowe obniżki. Okazuje się, że to wstęp do zmiany oficjalnej ceny PlayStation TV. Sony potwierdziło właśnie, że sprzęt będzie kosztował w Wielkiej Brytanii niecałe 45 funtów, czyli około 250 złotych.

Co ciekawe, w Polsce też zaczęły się przeceny na to urządzeni. Sieć sklepów Media Markt oraz Saturn oferuje PlayStation TV właśnie za 249 złotych. Pozostałe sklepy mają ceny zaczynające się od 320, a niektórzy z tak zwanych oficjalnych partnerów nawet 399 złotych. Widać więc, że obniżka zaczyna się powoli, póki co jedynie w formie promocji w wybranych sklepach, ale niemal pewne jest (patrząc na przykład brytyjski), że cena urządzenia niebawem będzie wyznaczona na 250 złotych dla wszystkich sklepów.


Już wcześniej informowaliśmy Was o tym, że Sony zaczyna promocje na ten sprzęt. Zaczęło się od Stanów Zjednoczonych, gdzie urządzenie można dostać za 80 dolarów (przy obecnym kursie dolara wychodzi niecałe 300 złotych), czyli mniej niż sugerowana do tej pory cena detaliczna. Ponadto PlayStation TV w USA jest nawet dodawana gratis do niektórych zestawów zawierających konsolę oraz grę.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet