Serial Wiedźmin. Netflix potwierdza premierę

Nie od dzisiaj wiadomo, że serial Wiedźmin od Netflix zadebiutuje na małych ekranach jeszcze w tym roku. Teraz platforma potwierdza ten scenariusz zaznaczając, byśmy szykowali popcorn na ostatni kwartał 2019.

Prace nad serialem Wiedźmin idą pełną para i dopiero co mogliśmy spojrzeć na filmik z Triss oraz Yennefer, który został nagrany przy polskim zamku Ogrodzieniec, oraz na wspaniałe zdjęcia z Węgier, gdzie nad zamkiem Tata górują dwa księżyce.

Mogłoby się wydawać, że Netflix potrzebuje jeszcze sporo czasu, by zakończyć zdjęcia, lecz według zapewnień platformy wszystko idzie zgodnie z planem i premiera serialu Wiedźmin pozostaje bez zmian. Choć nie znamy dokładnego dnia, wiemy, że Geralt pojawi się w naszych domach w ostatnim kwartale tego roku.

Serial Wiedźmin Netflix – premiera

W piśmie do inwestorów (dzięki Deadline) Netflix podkreśla, że dramat fantasy Wiedźmin zadebiutuje w czwartym kwartale 2019 roku.

Przypominamy, że pierwszy sezon serialu ma się składać z ośmiu odcinków, lecz prawdopodobnie na tym się nie skończy. Pod koniec zeszłego roku dziennikarz KC Walsh, którego przecieki potwierdzały się już w przeszłości, donosił na Twitterze, że Netflix jest zadowolony z powstającego serialu i powinien dać zielone światło na kolejne sezony.

Wygląda na to, że Netflix jest bardzo zadowolony z serialu Wiedźmin i możemy zobaczyć zielone światło na wiele sezonów, które zostaną zamówione przed rozpoczęciem pierwszego lub wkrótce potem – czytaliśmy kilka miesięcy temu we wpisie KC Walsh.

Nie są to oficjalne wieści, lecz znając renomę marki Wiedźmin i ogromną bazę samych graczy, którzy szaleją za Geraltem, można podejrzewać, że oczekiwany serial będzie miał milionową widownię.

O czym opowie serial Wiedźmin? Geralt z Rivii, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Kiedy przeznaczenie rzuca go w kierunku potężnej czarodziejki i młodej księżniczki skrywającej niebezpieczny sekret, trio musi nauczyć się razem poruszać po niebezpiecznym świecie – czytamy w informacji od Netflixa.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.