RDR 2 na PC dożywotnio dla Epic Games Store i data premiery. Nieoficjalnie

Czy rzeczywiście ciężko uwierzyć w taki scenariusz? Take-Two dogadało się przecież z Epic Games Store np. w sprawie czasowej ekskluzywności Borderlands 3. Według nieoficjalnych wieści, RDR 2 od Rockstar ma jednak nigdy nie pojawić się na Steam.

Na forum 4chan pojawiły się informacje odnośnie oczekiwanej zapowiedzi RDR 2 na PC. Oczywiście musimy mieć do nich spory dystans, lecz należy również pamiętać, że użytkownicy wspomnianego portalu już niejednokrotnie ujawniali prawdziwe informacje zanim zostały one oficjalnie przedstawione przez deweloperów/wydawców. Jak będzie tym razem?

RDR 2 na PC – zapowiedź i data premiery

Według wspomnianego źródła, zapowiedź RDR 2 na PC usłyszymy podczas specjalnego wydarzenia, które zaplanowano na 22 kwietnia o godzinie 18:00 czasu polskiego. Premiera gry na PC nastąpi natomiast 9 lipca 2019 roku.

RDR 2 na PC ekskluzywnie w Epic Games Store

Chyba coraz mniej zaczynamy się dziwić, że Epic Games wykupuje kolejne duże produkcje na wyłączność. Tak ma być również z Red Dead Redemption 2, które według wiedzy użytkownika z forum 4chan zyska stałą wyłączność dla Epic Games Store. Oznacza to, że gra nigdy nie będzie mogła być sprzedawana poprzez Steam. Ponoć wydawca RDR 2, Take-Two, poszedł na taki układ, ponieważ Epic Games obiecało, że odda firmie sto procent przychodów ze sprzedaży DLC.

Choć powyższe rewelacje nie są oficjalne, na pewno nie możemy mówić, że są niemożliwe i niewiarygodne. Wszak Take-Two dogadało się już z Epic Games odnośnie czasowej wyłączności Borderlands 3.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.