Razer Polska ostrzega przed oszustami. Z łatwością można się nabrać

Razer - słuchawki gamingowe na stojaku, w tle monitor gamingowy i podświetlenie RGB
Mobile PC PS4 PS5 Technologie Xbox Series Xbox Series S XOne

Razer Polska ostrzega w swoich social mediach przed oszustami, którzy chcą wyłudzić od ich klientów pieniądze. W sieci pojawiła się strona internetowa na zweryfikowanej domenie, która podszywa się pod witrynę przygotowaną z myślą o Polakach.

W piątkowy wieczór na fanpage’u Razera pojawił się poniższy wpis. Szczerze mówiąc, nie dowierzałem własnym oczom, że adres razer.com.pl może nie należeć do wymienionego giganta branży akcesoriów dla graczy.

RAZER - ostrzeżenie - Facebook
Źródło: Facebook Razer Polska

Czym prędzej pobiegłem sprawdzić, jak wygląda strona internetowa pod wymienionym adresem. Szczerze mówiąc, gdybym nie był zapoznany z wpisem z Facebooka, to nie wiedziałbym, że nie jestem na prawdziwej witrynie Razera. Szczególnie, że razer.com.pl posiada tzw. “kłódkę”, czyli ikonę po lewej stronie od linku na górnym pasku przeglądarki. Ta świadczy o zastosowanym szyfrowaniu SSL. Takowe (najczęściej) przyznawane jest wyłącznie zweryfikowanym właścicielom danej marki, na którą to domena ma wskazywać.

Zrzut ekranu z podrabianej strony Razer Polska
Tak wygląda okno przeglądarki po przejściu na fałszywą stronę razer.com.pl

Po wejściu na razer.com.pl wystarczy zjechać nieco niżej, by od razu zobaczyć obszerny katalog produktów, które oczywiście można “zakupić online”. Nie muszę chyba tłumaczyć, że oczywiście wiąże się to ze straceniem pieniędzy.

Jeśli jesteście zainteresowani prawdziwą stroną Razer przewidzianą na nasz kraj, poprawny adres witryny to razer.com/en-eu/. Niestety, obecnie nie uświadczycie na niej języka polskiego (w przeciwieństwie do “dzieła podrabiaczy”). Warto o tym pamiętać, bo być może ktoś szukałby witryny właśnie po polsku.

Pisząc o powyższej sprawie, przypomniało mi się, że jeszcze wcale nie tak dawno ostrzegałem o podszyciu się za PlayStation Polska. Wtedy to można było nabrać się na m.in. zakup PS5 z “oficjalnego źródła”. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie