Quantum Break poza Windows 10 na PC

Już niebawem gra trafi na Steam.

Remedy Entertainment podało, że Quantum Break będzie dostępne na Steam od 14 września. Druga niespodzianka jest taka, że gra trafi również do sklepów stacjonarnych w tradycyjnej pudełkowej wersji. Specjalną edycję w pudełku możecie zobaczyć poniżej.

Dzięki temu, że gra trafia na Steam, nie tylko posiadacze Windowsa 10 będą mogli się z nią zapoznąć. Produkcja ruszy również na starszych okienkach. Wersja z Windows Store nadal jednak ma wymagać najnowszego Windowsa.

Quantum Break
Quantum Break

Patch do Quantum Break pozwoli uruchomić grę na słabszym PC

Quantum Break na PC dorobiło się nowej aktualizacji, która może zainteresować osoby posiadające słabszy komputer niż ten, o którym mowa w minimalnych wymaganiach sprzętowych dla gry. Jak informuje deweloper, patch znosi (ponoć było wiele próśb w tej sprawie) ograniczenia SSE4.2, SSE4.1 i SSSE3, co oznacza w praktyce tyle, że pogramy w Quantum Break na sprzęcie poniżej tego z minimalnych wymagań. Windows 10 nadal jest jednak wymagany.

Studio Remedy Entertainment zaznacza jednak, że Quantum Break jest nieprzystosowane do pracy na starszych lub niewspieranych podzespołach, dlatego dla ubezpieczenia tyłów zaznacza, żeby przed kupnem gry upewnić się, że nasz blaszak spełnia przynajmniej minimalne wymagania sprzętowe.

Najnowszy patch w żaden sposób nie poprawia wydajności w Quantum Break, lecz deweloper zaznacza, że nadal będzie starał się zoptymalizować tytuł na PC. Łatka dodaje za to możliwość wyłączenia V-sync, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z G-Sync i FreeSync.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: