PUBG – zabawny pomysł na nazwę nowej mapy i otwarte testy

Niektórzy fani PUBG mogli już poszaleć po mapie o kryptonimie Savage podczas zamkniętych testów beta. Teraz deweloperzy ujawniają ostateczną nazwę mapy i zapraszają na nią wszystkich graczy PC.

Deweloperzy z PUBG Corp. ogłosili poprzez Steam, że mapa określana dotychczas jako Savage otrzyma ostatecznie nazwę Sanhok. Twórcy gry przyznają, że nieźle bawili się wymyślając taką nazwę i podają przy okazji, skąd się ona wzięła.

Sanhok stanowi miks dwóch słówek: tajskiego słowa zabawa – สนุก (wymawiane jak “sah-nook”) oraz filipińskiego słowa oznaczającego kurczaka, czyli manok (wymawiane jak “mah-nok”). Takim oto sposobem wykreowano Sanhok.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji pograć na Sanhok (wcześniejszym Savage), będzie ku temu niezła okazja. Deweloperzy ogłosili otwarte testy dla wszystkich graczy na Steam, którzy posiadają w swojej bibliotece PUBG. Testy startują w czwartek 10 maja o godzinie 4:00 czasu polskiego i potrwają do poniedziałku 14 maja do godziny 13:00.

Na ostateczną wersję mapy, która zostanie wypuszczona na serwery live, trochę jednak poczekamy. W połowie kwietnia PUBG Corp. informowało, że przez kolejne miesiące mapa nie będzie gotowa na tyle, abyśmy mogli podzielić się nią na serwerach live. Jednakże w międzyczasie będziemy udostępniać Wam krótkie testy, aby przyspieszyć rozwój mapy.

Mapa Sanhok (Savage) PUBG gameplay

Jej rozmiary to 4 × 4 km, zatem możemy mówić o naprawdę malutkiej lokacji w porównaniu do Erangel czy Miramar. Lecz mimo miniaturowych gabarytów, nadal na mapie znajduje się setka graczy. Trzeba się zatem przyszykować na jeszcze bardziej dynamiczną rozgrywkę i zagęszczenie przeciwników. Tutaj mecze będą trwały krócej i z pewnością będą bardziej efektowne.


Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.