PS5 z PS Plus Premium na premierę konsoli, według jednego z deweloperów

PS5 z PS Plus Premium na premierę konsoli, według jednego z deweloperów
Newsy PS5

W sieci pojawiła się nieoficjalna informacja, jakoby Sony szykowało usługę PS Plus Premium, która da użytkownikom PS5, którzy oczywiście opłacą abonament, dodatkowe korzyści.

Na początek zaznaczamy, że przedstawione w tej wiadomości rewelacja nie są oficjalne, a ich źródłem jest serwis Segmentnext, który powołuje się na pragnącego zachować anonimowość dewelopera z siedzibą w UE, który pracuje nad tytułem startowym dla PS5. Według tajemniczego twórcy, PlayStation 5 otrzyma nowe funkcje/możliwości, a jedną z nich będzie usługa PS Plus Premium.

PS Plus Premium w 2020 roku na PS5

Deweloper twierdzi, że PS Plus Premium zaoferuje graczom gwarantowany dostęp do gier, które znajdują się jeszcze w fazie beta, a nawet alpha. Oprócz tego abonenci otrzymają możliwość tworzenia prywatnych serwerówOprócz tych dwóch funkcji deweloper nie wspomniał o niczym innym. Potwierdził jednak, że PS Plus Premium będzie działać równolegle z bazą PS Plus – czytamy na łamach serwisu Segmentnext.

Według powyższego, na PlayStation 5 będziemy mogli zatem opłacać subskrypcję PS Plus, lub droższą opcję, czyli właśnie PS Plus Premium. Kto wie, czy Sony nie dorzuciłoby do droższej wersji PS+ dodatkowych gier, które pobieramy za free co miesiąc. Sam gwarantowany dostęp do powstających gier może być jednak wystarczającym wabikiem dla wielu użytkowników konsoli. Pytanie tylko – za jaka ceną będzie owe Premium, jeśli te informacje rzeczywiście są prawdziwe.

Sony nie pojawi się na targach E3 2019, zatem szczegóły na temat PS Plus Premium mogłyby zostać ujawnione podczas transmisji State of Play lub w trakcie PlayStation Experience 2019.

Ujawnienie i premiera PS5

Ten sam deweloper, który wspomina o PS Plus Premium, dodaje, że według jego wiedzy, ujawnienie PlayStation 5 nastąpi w drugim kwartale 2019 roku. Będzie to jednak mały teaser, a nie ogromna i huczna prezentacja. Data premiery PlayStation 5 jest natomiast ustalona – według tajemniczego dewelopera – na marzec lub listopad 2020 roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie