Gracze PS5, PS4 i Steam otrzymali nowe demo. Sprawdźcie absurdalną grę za darmo

Darmowe demo na PS5, PS4 i Steam. To naprawdę absurdalna gra
Newsy PC PS4 PS5

Pojawiło się nowe demo dla graczy na PS5, PS4 i Steam. Humanity, bo o niej mowa, to dość dziwaczna gra tworzona przez ostatnie wiele lat, która w końcu ma zadebiutować.

Tetsuya Mizuguchi to deweloper, którego znać możemy z jego niezaprzeczalnego wkładu w rozwój gier logicznych. To dzięki niemu miliony graczy na całym świecie zachwycało się Tetris Effect: Connected, Rez czy Lumines. Od lat powraca i powraca, ale jakoś powrócić nie może. Humanity pierwszy raz zapowiedziano w 2019 roku, a od tamtej pory aż ciężko zliczyć, ile razy była przesuwana.

Darmowe demo na PS5, PS4 i Steam

W trakcie ostatnio State of Play nie tylko poznaliśmy gry w Plusie na marzec 2023, ale również zapowiedziano parę ciekawych pozycji. Wśród nich znalazł się tytuł ujawniony przed laty, ale było o nim cicho przez bardzo długi czas. Humanity z miejsca stało się jedną z najciekawszych gier pokazanych na wydarzeniu, bo wygląda absurdalnie, ale i… bardzo intrygująco. Gry logiczne nie są raczej gatunkiem, za którym przepadałbym jakoś bardzo, ale być może się to zmieni?

No bo w końcu która gra pozwala nam wcielić się w uroczego pieska Shiba Inu, aby pokierować ludzkich motłochem w celu… w sumie sam nie wiem, w jakim celu. Wyzwolenia ich? Uratowania? Doprowadzenia do bezpiecznego miejsca? Zaiste, pojęcia nie mam, co tu się dzieje, ale od razu zapragnąłem więcej. Tym bardziej że demo daje bardzo ciekawy przedsmak tego, co czeka nas w pełnej wersji.

Humanity otrzymało demo-niespodziankę, dostępne na PS4, PS5 oraz na Steam. Co ciekawe, tytuł obsługuje również VR, więc równie dobrze można grać w niego przy pomocy gogli. Oprócz pokazowego poziomu mamy także możliwość tworzenia własnych. Te jednak nie przeniosą się do pełnej wersji gry, więc może jedynie sprawdzić edytor w akcji.

Całość ma dość niepokojący klimat kojarzący się w pewien sposób z arthouse’owymi debiutami świeżo dyplomowanych reżyserów, dla których styl to więcej niż zawartość. W żadnym razie nie zamierzam jednak obrażać Humanity, bo “mięska” (tj. czystej rozgrywki) jest tu sporo i faktycznie nastraja ona pozytywnie. W pewien sposób może się to kojarzyć choćby z platformowym Inside czy nawet charakterystycznym klimatem w stylu niepokojącego Control. Pełna wersja ukaże się na rynku już w maju tego roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie