Potrzeba fortuny, aby kupić wszystkie gry na PS4 z PS Store. PS Plus pomoże zaoszczędzić nawet 80 tys. zł

PS Store z nową wyprzedażą. Prawie 400 tańszych gier na PS4 i PS5
Newsy

Są to dane z kategorii „nieprzydatne, ale ciekawe”. Użytkownik Reddita policzył, ile potrzebowalibyśmy pieniędzy, aby kupić wszystkie gry na PS4 w PS Store. Dość powiedzieć, że to karkołomne zadanie.

Moja „kupka wstydu” i tak sięga sufitu, ale ile musiałbym wydać pieniędzy, aby zdobyć wszystkie pozycje z PS Store na PS4? No… sporo.

Policzył, ile kosztują wszystkie gry z PS Store na PS4

Jeden z użytkowników Reddita o ksywce Serzh008 ma dość ciekawe hobby, ponieważ lubi liczyć. Z racji tego, że jest graczem, postanowił wykorzystać swoje zainteresowanie, aby dostarczyć nam bardzo interesującą, ale niezbyt użytkową ciekawostkę.

Zadał sobie pytanie – „ile potrzebowałbym pieniędzy, aby zakupić wszystkie gry na PS4 dostępne w PS Store?”. Swoje odpowiedzi przedstawił w stosownym wątku na Redditcie. Metoda badawcza jest tutaj dość „elastyczna”. Wszystko przedstawione w wyliczeniach cyfry są raczej mocnymi zaokrągleniami, uogólnieniami i służą raczej „ciekawostkowo” niż „naukowo”. Niemniej, są to bardzo interesujące dane.

Wykresy dotyczą całkowitych cen gier w konkretnych regionach z dnia 13 października 2021 roku z wyłączeniem wszelkiego rodzaju DLC, edycji premium, map, season pass czy preorderów. Zielona kolumna przedstawia kwotę, jaką należy zapłacić za wszystko, co dostępne jest w sklepie (oprócz rzeczy wymienionych wyżej), a niebieska bierze poprawkę na zniżkę z PS Plus.

Źródło: Reddit/ Serzh008

Uśredniając te wszystkie informacje, można wysnuć dwa wnioski. Po pierwsze – średni koszt wykupienia całego PS Store to jakieś 100 tys. dolarów (393 375 zł). Po drugie – PS Plus pomoże nam zaoszczędzić około 10 – 20 tys. USD (40 – 80 tys.). W sumie to nie aż tak dużo, prawda? Niby nie, ale tak naprawdę to i tak kupa kasy. A ja cały czas nie mogę skończyć RDR2…

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie