“PS Plus pozbawia promocji w PS Store”. Gracze ostrzegają przed dziwną praktyką Sony

PS-Plus-Alan-Wake-2
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Posiadacze abonamentu PS Plus Premium nie mogą zrozumieć, dlaczego nagle tracą promocję na Alan Wake 2 w PS Store. Jak się okazuje, wszystko jest powiązane z wersją próbną tytułu.

Co chwilę piszemy o darmowych trialach dostępnych dla posiadaczy abonamentu PS Plus Premium. Obecnie możemy pobierać około 120 takich wersji próbnych i sprawdzać nie tylko mniejsze tytuły niezależne, lecz również grube i tłuste AAA. Jednym z nowszych i potężniejszych gier do sprawdzenia, jest bez wątpienia Alan Wake 2. Tytuł kosztuje w PS Store 259 zł, lecz posiada wersję próbną pozwalającą pograć przez 3 godziny. No, a w rzeczywistości jest trochę inaczej…

Alan Wake 2 i trial w PS Plus Premium. Co jest nie tak?

Gracze opisują na forum Reddit sytuację z grą Alan Wake 2. Tytuł był niedawno w promocji i można było go dostać o 20 procent taniej. Wiele osób z abonamentem PS Plus Premium wpadło na oczywisty pomysł – skoro mogę pograć 3 godziny zanim wydam kasę, to czemu nie? Na początek okazało się, że trial nie oferuje 3 godzin zabawy, jak Sony informuje w PS Store. Możemy pobawić się o 30 minut krócej. Lecz to jeszcze da się przełknąć – 2,5 godzinki grania i tak pozwala zdecydować, czy sięgniemy do portfela. I tutaj przyszło rozgoryczenie, ponieważ osoby, które pobrały wersję próbną Alan Wake 2, straciły promocję i mogły nabyć ten tytuł jedynie za pełną cenę.

Nie jest to odosobniony przypadek i został opisany pierwszy raz 10 dni temu, a następnie wczoraj. Gracze, którzy nie pobrali triala, mogli kupić grę 20 procent taniej. Ci, którzy ograli wersję próbną i napalili się na zakup, mogli to zrobić tylko w pełnej cenie. Błąd w PS Store czy “taka praktyka”, która polega na chwilowym wyłączeniu promocji? Osoby kontaktujące się w tej sprawie ze wsparciem PlayStation, niewiele wskórały.

Sądzimy, że jest to ewidentny błąd w sklepie PlayStation. Jak wiadomo, nie jest on doskonały i co jakiś czas słyszymy narzekania, czy to na nadpisywanie licencji gier dostępnych w PS Plus, czy też na brak informacji o grach odchodzących z oferty Extra w danym miesiącu. Na szczęście trzymamy rękę na pulsie i tutaj znajdziecie dosłownie wszystko o ofercie, dodatkach, usuwanych tytułach i trialach w PS Plus luty 2024.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie