Polacy niespodziewanym zwycięzcą nowej oferty PS Plus na styczeń 2024

PS-Plus-Evil-West-Polska
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Choć głównym daniem w ofercie PS Plus styczeń 2024 dla progu Essential wydawało się A Plague Tale: Requiem, to… no właśnie, „wydawało się”.

Nowe gry w ofercie PS Plus Essential na styczeń są dostępne do pobrania już od tygodnia. Największą produkcją w zestawieniu jest A Plague Tale: Requiem, którym mogą cieszyć się posiadacze konsol PS5. To świetnie oceniana przygoda osadzona w średniowieczu. Możemy w niej śledzić losy rodzeństwa walczącego o przetrwanie w kraju toczonym wojną oraz plagą. Tytuł posiada bardzo dobre oceny w PS Store, z których średnia wynosi 4,59/5. Jest to najwyżej oceniana gra ze styczniowej oferty Essential, a jednak ustępuje pod względem popularności innej produkcji z nowej oferty. Niespodziewanie, to polska gra cieszy się największym braniem, choć według ocen w PlayStation Store jest… najgorszym tytułem obecnej oferty.

PS Plus na styczeń „szczęśliwy” dla polskiego studia

Wspomniałem już, że najlepiej ocenianą grą z PS Plus Essential na styczeń 2024 jest A Plague Tale: Requiem (4,59/5). Nieco gorsze noty posiada drugi tytuł na liście – Nobody Saves the World (4,41/5). Najgorzej pod względem ocen w sklepie PlayStation wypada obecnie polska gra Evil West (3,93/5). Dlatego zaskoczeniem jest, że to właśnie ona pokonała popularnością lepiej oceniane produkcje i to nie „o jedno oczko”.

Jak wynika z zestawienia truetrophies, polski tytuł od studia Flying Wild Hog znajduje się na 7. miejscu najnowszego TOP40 popularności gier na PlayStation. Nobody Saves the World widzimy na 15. pozycji, podczas gdy A Plague Tale: Requiem znajdziemy dopiero na 20. miejscu. Wiadomo, że wpływ na taki stan rzeczy ma fakt, iż A Plague Tale: Requiem jest dostępne jedynie na PS5. Pozostałe dwa tytuły możemy pobierać również na PlayStation 4. Jednak zadziwiające jest to, że od udostepnienia oferty Evil West zdobył o 87% większą bazę graczy niż produkcja z plagą i szczurami.

Gry z oferty PS Plus na liście popularności.
Gry z oferty PS Plus na liście popularności.

Truetrophies zaznacza, że zazwyczaj w przypadku gier AAA dostępnych na obie generacje, wersja na PS5 jest bardziej popularna niż ta dedykowana PS4. Nie oznacza to jednak, że baza użytkowników ostatniej generacji jest znikoma. W większości przypadków jest to nadal od jednej trzeciej do jednej piątej całkowitej liczby graczy.

Przypominamy, że Evil West zostało wydane w listopadzie 2022 roku. To gra akcji przenosząca nas do alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu. Trafiamy do świata opanowanego przez wampiry, w którym oprócz szybkostrzelnego rewolweru czy potężnej strzelby, możemy załatwiać nieumarłych mocami nie z tej Ziemi.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie