Nie dla wszystkich takie same gry w PS Plus na styczeń 2024

Lost-Epic-PS-Plus
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Nowa oferta PS Plus Essential na styczeń 2024 roku zawiera trzy gry. Lecz wcale nie jest tak, że każdy użytkownik PS5 i PS4 na świecie dostanie te same tytuły.

Standardem jest, że w każdej ofercie PS Plus Essential pojawiają się trzy gry (wyjątkowo jakiś bonus). Przyzwyczailiśmy się jednak do tego, że każdy region świata rządzi się swoimi prawami. Czasem posiadacze konsol w Azji lub Japonii mogą liczyć na dodatkową grę, a czasem dostają tyle co my, lecz „w innym składzie”. Tak będzie i w styczniu, kiedy to zamiast polskiego Evil West Japończycy otrzymają grę dopasowaną do ich upodobań.

PS Plus na styczeń 2024 inny dla Japończyków

Gracze z forum Reddit zauważyli, że japońska oferta PS Plus znowu będzie się różnić od tej dla Europy czy USA. Jak wspomniałem, zabrano im Evil West, a w zamian dano Lost Epic, czyli grę RPG akcji z elementami soulslike’a i platformówki. I zapewne większość z Was będzie zadowolona z tego co mamy, to i tak znajdą się miłośnicy platformowych metroidvanii, których zaboli serduszko. Lost Epic to naprawdę porządna gra, nawet lepiej oceniana w PS Store oraz na Steam niż Evil West.

Lost Epic pojawiło się na konsolach PlayStation w lipcu 2022 roku. Produkcja, która powstała pod skrzydłami studia OneorEight, opowiada historię wojny ludzkości z bóstwami. Jest kreskówkowo, dynamicznie i typowo „po japońsku”, jeśli chodzi o oprawę graficzną. Zerknijcie na poniższy zwiastun i dajcie znać, czy chcielibyście dostać taki tytuł zamiast Evil West.

Oprócz tej podmianki, Japończycy otrzymają pozostałe gry takie jak my. Będzie zatem A Plague Tale: Requiem oraz Nobody Saves the World.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie