Poważne problemy z grami w PS Plus. Tekstury się nie ładują, ekran miga…

PS Plus - PlayStation chwali się najpopularniejszymi grami
Newsy PS4 PS5

Gracze zalewają internetowe fora komentarzami dotyczącymi działania niektórych gier, które można ogrywać w ramach katalogu klasyki w PS Plus Premium.

Katalog klasyki jest jednym z argumentów Sony, żeby przekonać nas do zakupu najdroższego pakietu PS Plus. Mowa oczywiście o usłudze w wersji Premium. Jestem wielkim fanem retro, ale na szczęście mam możliwość ogrywać starsze pozycje z PlayStation na oryginalnych konsolach sprzed lat. Nie wszyscy mają ten luksus i wielu graczy po retro sięga właśnie w PS+ Premium. I tutaj mogą się zawieźć…

PS Plus Premium – które gry mają problem?

Najwięcej narzekań jest na świetne Ape Escape 2. Oto jeden z wpisów na forum Reddit, który porusza ten temat:

Postanowiłem pobrać Ape Escape 2, ponieważ właśnie skończyłem OG, a kiedy odpaliłem grę, otrzymałem komunikat, że ten tytuł „może mieć nieoczekiwane zachowanie na PS5”. Kontynuowałem, lecz gra ma gówniane problemy z migotaniem ekranu, tekstu i ikon. Tekstury nie ładują się prawidłowo itp. Dowiedziałem się, że ten problem występuje również w OKAGE i Primal, które są dostępne w PS Plus Premium. Jak to w ogóle jest akceptowalne? Czy przechodzi to jakąkolwiek kontrolę jakości?

CallMeKaze – Reddit

Inni użytkownicy subreddita pisali o tych samych problemach odnośnie Ape Escape 2. Niektórzy sugerowali, że port działa lepiej na PS4 niż na PlayStation 5. Pojawiły się również głosy, że lepiej ogrywać ten tytuł poprzez streaming, a nie po pobraniu go na dysk konsoli. Serwis Gamerant dodaje, że jeden z YouTube’rów zajmujących się grami zauważył błędy również w takich produkcjach jak Manhunt oraz The Warriors.

Sony zapewne bada sprawę, lecz problemów z wydajnością portów gier dostępnych w PlayStation Plus Premium jeszcze nie rozwiązano.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie