Sony „przeciekło”. Jest zapowiedź starych hitów w odświeżonej wersji [Aktualizacja]

PS-Plus-gry-z-oferty
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Grandia HD Collection już oficjalnie! Jest data premiery oraz szczegóły dotyczące usprawnień. Składanka z dwoma grami zadebiutuje jeszcze w marcu.

[Aktualizacja]

Doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Grandia HD Collection, czyli pakietu dwóch kultowych gier w odświeżonej wersji. Gra zadebiutuje 26 marca 2024 roku na konsolach PS4 i Xbox One, lecz będzie też kompatybilna z PlayStation 5 oraz Xbox Series. Kolekcja otrzymała już karty produktów w PS Store oraz Xbox Store. Wiemy również, że oprócz wersji cyfrowych na rynku pojawią się wydanie pudełkowe z pakietem Grandia. Zamówienia przedpremierowe na “pudełeczka” wystartują jeszcze w tym tygodniu – 15 marca.

Odświeżone części Grandia odznaczają się unowocześnioną szatą graficzną, posiadają ulepszony interfejs użytkownika, ikonki i tekstury. Zastosowano w nich również obsługę ekranów panoramicznych i poprawiono jakość filmików przerywnikowych.

Ustanowienie daty premiery Grandia HD Collection na 26 marca dyskwalifikuje składankę jako część oferty PS Plus Premium na marzec. Ta zostanie bowiem udostępniona 19 marca, a więc tydzień wcześniej.

[Oryginalna wiadomość]

Wciąż mało klasyków z PS2 i innych zamierzchłych konsol z logo PlayStation mamy obecnie w katalogu PS Plus Premium. Sony co prawda rozszerza ofertę, a wczorajsze wieści o nowym systemie emulacji tylko zaostrzają apetyt i zwiastują nadejście kolejnych retro gier na PS4 i PS5. Jednak kiedy to nastąpi i co dostaniemy, to jeszcze niewiadoma. Pewne są natomiast wieści odnośnie jednej gry z PlayStation 2, która już szykuje się do wejścia na współczesne konsole. Dowodem są przygotowane trofea. Mowa o tytule Grandia 2, który miał swoją premierę w 2002 roku na PS2. Po niemal 14 latach gra powraca do żywych.

Grandia 2 coraz bliżej PS4 i PS5, może zagramy już w marcu w PS Plus Premium

Dotychczas nie widzieliśmy oficjalnej zapowiedzi portu Grandia 2 na współczesne konsole. Lecz pomimo tego “na zapleczu” PS Store pojawiły się trofea do gry. Odnalazł je serwis truethropies. Możemy być zatem pewni, że tytuł pojawi się na PS4 i PS5. Będzie to zapewne wersja Grandia 2 Anniversary Edition / HD Remaster, która w 2015 roku zadebiutowała na komputerach PC. Oby, ponieważ oprócz podbitej rozdzielczości dostaliśmy w niej takie usprawnienia, jak ulepszone tekstury, oświetlenie i cienie. Do tego 100 miejsc zapisu plików oraz wybór pomiędzy normalnym a wysokim poziomem trudności i inne funkcje.

Ciekawe jest to, że przeciek z trofeami pojawił się tuż przed ogłoszeniem oferty PS Plus na marzec 2024 dla progów Extra i Premium. Przypadek? Sony ujawni ją oficjalnie 13 marca o godzinie 17:30. Pierwsza część serii Grandia jest już dostępna w najwyższej wersji usługi, a posiadacze PS4 oraz PS5 przyjęli ją bardzo cieplutko (oceny na poziomi3 4.8/5).

Sądzimy, że teraz do PS Plus Premium dołączy druga odsłona, która swego czasu była uznawana za szybszą i po prostu lepszą w porównaniu do jedynki. Pytanie, czy już w marcu się z nią zapoznamy, pozostaje jeszcze bez odpowiedzi. Ta przyjdzie jutro po południu.

Grandia 2 to klasyczna gra jRPG, która miała swoją premierę na konsoli SEGA Dreamcast w 2000 roku. Znajdziemy w niej wszystko, co oferowały gry z gatunku sprzed lat, czyli rozbudowaną fabułę, sporo eksploracji oraz oczywiście walki. I jak można się spodziewać, siły dobra ze złem zmierzą się w magicznym świecie fantasy. Sztampowo, ale jeśli macie sentyment do dawnych lat…

Źródło: https://store.playstation.com/en-us/concept/10008436
https://www.xbox.com/en-us/games/store/grandia-hd-collection/9n4nlqhx6j18
https://www.truetrophies.com/news/grandia-ii-ps-plus-premium-leak

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie