Jedna gra z PS Plusa i nie masz połowy dysku. Zajmuje najwięcej miejsca na PS5

ps plus lipiec
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Wasze dyski w PS4 i PS5 poczują prawdziwą grozę i strach. W PS Plus na lipiec jest tytuł, który zmusi do odinstalowania wielu gier.

To wspaniałe uczucie, gdy Sony niespodziewanie dodaje do usługi tytuły ze snów, popularne grubasy AAA i nowe pozycje z nie tak dawną datą premiery. Wtedy odczuwamy wielką ulgę opłacając z góry za cały rok PS Plus. Jeśli wziąć pod uwagę tylko 2023 rok, to inwestycja w abonament na PS4 lub PS5 zwróciła się w zaledwie kilka miesięcy. W końcu od stycznia do czerwca były dostępne takie hity jak: Star Wars Jedi: Fallen Order, Mafia: The Definitive Edition, Grid Legends, NBA 2K23, Sackboy A Big Adventure i wiele innych. Ale to oferta PS Plus na lipiec jest bodajże najbardziej wypasiona.

Tańszy PS Plus i gry w PS Store z kartami doładowującymi:

Prawda to, że dawno nie było aż tak dobrego zestawienia z popularnymi grami. Z drugiej jednak strony, jedna z nowości w bibliotece PS Plus wywoła u wielu ambiwalentne uczucia. Nie przez wzgląd na jakość produkcji, długość zabawy lub brak zainteresowania do gatunku strzelanek. Bo tak, o strzelance jest mowa, o Call of Duty – Black Ops: Cold War z 2020 roku. Problem z przebojem od Activision jest zgoła inny – zabiera mnóstwo miejsca na dysku.

PS Plus na lipiec z zabójczą grą dla PS5

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji przypisać do swojej biblioteki trzyletniego COD-a, to przyda Wam się ta informacja zanim zainteresujecie się grami z PS Plus na lipiec. Owa strzelanka pochłonie ponad 200 GB na PS4, więc przed instalacją będzie trzeba zrobić porządek. W gorszej sytuacji znajdą się natomiast właściciele PS5. Na wspomnianej konsoli instalacja kompletnego wydania ze wszystkimi dodatkami zajmie 325 GB. Przypomnę, że wolnej przestrzeni na dysku ogółem jest 667 GB, więc trzeba poświęcić niemal połowę miejsca.

Z czego wynikają tak duże wymagania COD: Cold War? Mimo że to gra na kilka godzin w trybie kampanii singleplayer, to zawiera sporą ilość cut-scenek nagranych w rozdzielczości 4K, a te potrafią zająć nawet setki GB. Jest szansa uratować trochę przestrzeni dyskowej PS5, ale konieczna jest rezygnacja z 3 DLC (około 72 GB), gdzie upchano m.in. tryb z zombiakami.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie