Oto strona z „prawdziwą” listą gier do pobrania w PS Plus. Gracz wziął sprawę we własne ręce

PS Plus - PlayStation chwali się najpopularniejszymi grami
Newsy PS4 PS5

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie gry są dostępne w PS Plus, która w jakim progu subskrypcji oraz kiedy dany tytuł opuści katalog Extra lub Premium, ta strona jest dla Ciebie.

Ciężko jest się czasem połapać w grach z PS Plus. Wielu graczy narzeka na bałagan w PlayStation Store. Nie każdy może sobie poradzić i rozeznać się w tym, jakie gry na PS4 i PS5 są obecnie do pobrania, a które mają już datę opuszczenia usługi.

PS Plus – gry dostępne do pobrania

Jeden z graczy przejął inicjatywę i stworzył stronę, na której można łatwo i szybko sprawdzić ofertę PS Plus dla progów Essential, Extra oraz Premium. Jego projekt, choć jeszcze nie do końca doskonały, dobrze spełnia swoje zadanie. Świetne jest również to, że mamy tam zakładkę pokazującą, kiedy dana gra opuści wyższe progi Plusa, jeśli oczywiście taka data jest znana i podana w PS Store.

Stworzyłem stronę z PRAWDZIWĄ listą gier, które są zawarte w PS+. Miałem kilka powodów, by to zrobić. Po pierwsze, oficjalna strona PlayStation zawiera gry, które nie są już dostępne lub nie obejmuje gier, które są faktycznie dostępne w abonamencie. Po drugie, wyszukiwanie w PS Store jest naprawdę bałaganiarskie. Nawet gdy znałem nazwę gry, wyniki wyszukiwania dotyczyły głównie dodatków dla niepowiązanej gry, a sama wyszukiwana gra czasami nie była wyświetlana na szczycie listy wyników. Po trzecie, nie miałem wglądu w to, kiedy gry odchodzą z usługi.

Reddit

Przechodząc na stronę (kliknij tutaj) możesz po prostu wyszukać grę według nazwy, sprawdzić, na jakim poziomie usługi się znajduje, a jeśli ma datę wygaśnięcia, również możesz się o tym dowiedzieć.

Dodatkowo, autor strony dodał do każdej gry zaciąganie danych z Metacritic, zatem widzimy, jakie oceny ma konkretny tytuł. Po klilnieciu w daną grę przenosimy się natomiast do PS Store. Niestety na razie linki kierują do sklepu USA, lecz w przyszłości mają się pojawić również europejskie linki.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie