Sony potwierdza nieuniknione. Pożegnajcie te gry w PS Plus, hit z Polski też wylatuje

PS-Plus
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

W PlayStation Store pojawiły się daty usunięcia kolejnych gier z katalogu PS Plus Extra. Zostało bardzo mało czasu, zwłaszcza na jedną z nich.

PS Plus w marcu pozbędzie się kolejnych dziewięciu gier. Tytuły znamy już od dawna, ale dopiero teraz mogę potwierdzić konkretne daty ich usunięcia. Pierwsza gra odleci z Plusa dokładnie za tydzień, 14 marca, a kolejne zostaną usunięte 21 dnia miesiąca.

PS Plus – marzec z kolejnymi stratami w Extra

Zatem odchodzi 9 gier, a pierwszą z nich jest WWE 2K22. To właśnie ta gra odleci z katalogu PS+ Extra wcześniej niż pozostałe, już 13 marca. Łatwo się domyślić, dlaczego – 17 marca mamy premierę kolejnej części, więc pozostawienie starszej w Plusie mogłoby “zaszkodzić” sprzedaży nowej odsłony.

Kolejne 8 gier zostanie usunięte z katalogu Extra w drugiej połowie miesiąca. A będą to następujące produkcje:

  • Monster Energy Supercross – The Official Videogame 5 (PS4/PS5)
  • Victor Vran Overkill Edition (PS4)
  • Velocibox (PS4)
  • The Vanishing of Ethan Carter (PS4)
  • Override 2: Super Mech League (PS5)
  • Ghost of a Tale (PS4)
  • Dungeons (PS4)
  • Danger Zone (PS4)

Jak widać, na liście odchodzących gier jest tytuł z Polski, czyli The Vanishing of Ethan Carter. To przygodówka od warszawskiego studia The Astronauts, którą swego czasu gracze przyjęli bardzo pozytywnie. Jeśli nie miałeś/miałaś okazji się z nią zapoznać, warto pograć, póki jeszcze można.

Na koniec przypomnę, że gry usunięte z katalogu Extra zostaną zablokowane na Twoim koncie nawet wtedy, gdy już je pobrałeś/pobrałaś.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie