Premiery gier obecnego tygodnia. Przez te 5 nowości rachunki za prąd skoczą w górę

premiery gier październik
Premiery gier Premiery tygodnia

Activision, Capcom i Sony kontratakują. To nie będzie zwykły tydzień do odhaczenia, bo nadchodzą świetne premiery gier październik 2022.

Na razie możemy zapomnieć o jesiennej nostalgii, użalaniu się nad nieskończonymi osiągnięciami w starych tytułach. Głównym winowajcą tej sytuacji są, że tak powiem, gorące premiery. To żaden chwyt marketingowy, o czym przekonacie się tuż po obejrzeniu trailerów nowych gier.

Najlepsze premiery gier październik 2022 – przegląd tygodnia


Mount & Blade II: Bannerlord

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 25 października
Producent: TaleWorlds
Wydawca: TaleWorlds

Gry debiutujące we wczesnym dostępie zawsze omijają konsole. Tak było choćby z Mount & Blade II w 2020, wschodzącą gwiazdą z gatunku sandboxów w klimacie średniowiecza. Mając już pewność, że pojawi się na PlayStation i Xbox, można rozpatrywać to jako coś dobrego. W końcu w pełnej wersji tytuł będzie pozbawiony najważniejszych problemów, z którymi wcześniej zmagali się pecetowcy (byli swoistymi testerami). Dzięki nim bitwy na konsolach będą dopracowane, świat gry bardziej żywy za sprawą sztucznej inteligencji, zaś elementy strategiczne otrzymały ostateczny kształt.


Sackboy: Wielka przygoda

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 27 października premiera
Producent: Sumo Digital
Wydawca: Sony Interactive Entertainment

Gdy w 2021 w sieci pojawił się wyciek gier z GeForce Now, widoczny na liście Sackboy A Big Adventure zdaje się został odsunięty na bok i po czasie kompletnie zapomnieliśmy o platformówce. I nagle bęc, Sony bez większej pompy potwierdził, że jest to kolejny exclusive PlayStation, który otrzyma port na PC. To świetna wiadomość dla miłośników produkcji z trybem kooperacji, gier kolorowych, trochę rodzinnych i przede wszystkim zręcznościowych. Ma świetnie zaprojektowane poziomy, dobrze przemyślany system wyzwań łączący walkę i omijanie przeszkód.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie