Premiery gier obecnego tygodnia. 5 hitów i nowość, która przyspieszy bicie serca

premiery gier grudzień 2022
Premiery gier Premiery tygodnia

Jedna aktualizacja sprawi, że duża część osób zniknie na kilkaset godzin. Ale są też inne premiery gier na grudzień 2022 warte naszego czasu.

W tym tygodniu będzie grała nam „polska muzyka”, przyjemna dla oka i ucha. Będzie wiało aż strach, mimo wszystko zatańczymy z mieczem wśród potworów i nieludzi, a czasu też poświęcimy dużo na rozmowy o wojnie, miłości i troskach dnia codziennego. W pewnym momencie może uda się nawet zwrócić uwagę na resztę nowości zaplanowanych na grudzień.

Najlepsze premiery gier grudzień 2022 – przegląd tygodnia


Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE, SWITCH
Data premiery: 13 grudnia
Producent: Square Enix
Wydawca: Square Enix

ZAMÓW – Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion na Switch

ZAMÓW – Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion na XSX/XONE

Square Enix podgrzało atmosferę w trakcie the Game Awards 2022, przedstawiając na dużym ekranie efektowny zwiastun Final Fantasy XVI. Zanim jednak sprawdzimy kontynuację serii, czeka nas powrót do jej korzeni. Na wyciągnięcie ręki jest odświeżona wersja Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion, wydanej jak dotąd tylko na PSP. Teraz pojawi się na dwóch generacjach konsol, PC oraz Switch. I będzie to edycja RPG-a akcji w formacie zabawy jak sprzed lat, ale z udoskonaloną grafiką. Nowe tekstury i efekty wizualne, a także poprawione modele postaci sprawią, że nawet weterani z chęcią przypomną sobie starą przygodę Zacka Faira.


Master of Magic

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 13 grudnia
Producent: MuHa Games
Wydawca: Matrix Games / Slitherine

Nie spodziewałem się, że ktoś będzie chciał rozgrzebać grób klasycznej strategii z 1994, ale jednak Master of Magic raz jeszcze zadebiutuje na PC. Co ucieszy graczy starszej daty, to kompletny remake a nie jakiś remaster robiony na aferę. Mamy tu całkiem nową oprawę graficzną wykonaną w trójwymiarze, modele jednostek wypolerowane na błysk, bez choćby grama pikselozy. Nie wcale mniejszej wagi zmianą jest zastosowanie mapy z heksagonalnymi polami, gdzie pierwotnie były to kwadraty. Na plus także bardzo czytelny interfejs, co pozwoli łatwiej zarządzać wojskiem i podejmować strategiczne decyzje na mapie świata.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie