Premiery gier obecnego tygodnia. Ostatnie 5 nowości na pożegnanie 2022 roku

premiery gier grudzien
Premiery gier Premiery tygodnia

Lada moment z duża siłą uderzy nostalgia, bo nadchodzące nowości to głównie klasyki w nowej edycji. Oto premiery gier na grudzień 2022.

Trudno nie odnieść wrażenia, że co głośniejsze gry już wyszły, i mało kto był zainteresowany wypuszczeniem nowości tuż przed końcem 2022. Dlatego w przedostatni tydzień grudnia nie spodziewajcie się wielkich hitów. To będzie oferta skrojona przede wszystkim pod tęsknotę do zamierzchłych czasów i gier z przeszłości.

Najlepsze premiery gier grudzień 2022 – przegląd tygodnia


Oddworld: Abe’s Exoddus

Platformy: PS5, PS4
Data premiery: 20 grudnia
Producent: Oddworld Inhabitants
Wydawca: Sony Interactive Entertainment

Cofnijmy się do roku 1998, kiedy to na PC i PS1 zadebiutowała kontynuacja przygód pociesznego Mudokona o imieniu Abe. Dzięki oryginalnemu uniwersum i naniesionym usprawnieniom w stosunku do pierwowzoru, grę zaliczano do wąskiego grona najlepszych side-scrollowych przygodówek i produkcji dostępnych na pierwszej generacji konsoli Sony. Teraz będziemy mogli odświeżyć sobie wspomnienia na PS5 i PS4 i tym samym porównać oldschoolową szkołę projektowania zagadek i platformowych wyzwań do tych, zaprezentowanych w nowszej części Soulstorm.


Pinball Heroes

Platformy: PS5, PS4
Data premiery: 20 grudnia
Producent: Sony Interactive Entertainment
Wydawca: Sony Interactive Entertainment

I w tym przypadku nostalgia odegra ważną rolę, gdy Pinball Heroes zadebiutuje na stacjonarnym PlayStation. To będzie ta sama wersja jak z PSP i Vity, bez zmian w grafice, lecz jedno się zmieni. Zagramy na większym ekranie bez strat w ostrości plansz, na których nasza metalowa kuleczka będzie wędrować przez specjalne bramki. Jest duża szansa na to, że nadchodzące wydanie będzie zawierać nie tylko stoły z podstawki, lecz również wszystkie dodatkowe udostępniane za opłatą. A warto wspomnieć, że są to stoły tematycznie związane z klasycznymi grami z PS1 – wśród nich takie hity jak Uncharted oraz Motorstorm.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie