Premiery gier obecnego tygodnia. 5 tłustych nowości dla wygłodniałych graczy

premiery gier grudzien
Premiery gier Premiery tygodnia

Im bliżej zakończenia roku, tym częściej pojawiają się świetne gry. Jeśli nie wierzycie, to sprawdźcie premiery gier na grudzień.

Za moment będziemy grać w grę i nie będzie to Tomb Raider! Oj nie, coś lepszego stanie u progu PC i konsol, i wybór tej jednej produkcji wcale nie należy do najłatwiejszych. Dlatego zapoznajcie się z ze wszystkimi zapowiedziami, obejrzyjcie trailery, a potem wio do sklepu po fizyczną lub cyfrową wersję na premierę. Oto grudniowe smakołyki i listopadowa perełka.

Najlepsze premiery gier grudzień 2022 – przegląd tygodnia


Warhammer 40,000: Darktide

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 30 listopada
Producent: Fatshark
Wydawca: Fatshark

Niektóre gry z uniwersum Warhammera rozpieszczają podwójnie, tak jak Warhammer 40,000: Darktide. Fani tego świata mogą przenieść się do wirtualnych realiów, a przy okazji pograć z innymi w kooperacji w trybie dla 4 osób. Jest to swoiste Vermintide, z innym tłem fabularnym, rozgrywane w bardziej nowoczesnych czasach. Jednak to wciąż ta sama gra akcji, szczycąca się efektowną rozwałką, ogromnymi hordami przeciwników do wyeliminowania i różnorodnymi klasami postaci, które w zespole pełnią różne role. Oczywiście nie jest przymusem szukać kumpli lub koleżanek (grając solo pomoże nam AI), lecz wiele się straci.


The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 1 grudnia
Producent: Skydance Interactive
Wydawca: Skydance Interactive

Mały przystanek dla graczy, którzy są uzbrojeni w HTC Vive, Oculus Rift, lub Valve Index. Jeden z tych zestawów do wirtualnej rzeczywistości będzie potrzebny do uruchomienia kontynuacji The Walking Dead: Saints & Sinners. Twórcy postawili sobie jeszcze wyżej poprzeczkę w kwestii oprawy, liczebności zombie i wielkości zwiedzanych miejsc. Niemniej fani tej świeżo napoczętej serii poczują się jak w domu, zważywszy na to, że fabuła skupia się na tych samych elementach – wykonywanie misji dla zwaśnionych frakcji, dokonywanie decyzji w różnych sytuacjach. Niezmiennie mamy też wybór sposobu walki z wrogami – po cichu lub na żywca.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie