Premiery gier grudzień 2022. Te 10 nowości każdy będzie chciał znaleźć pod choinką

premiery gier grudzień
Premiery gier Premiery miesiąca

W tym roku święta będą szczęśliwe dla wielu graczy. Wtenczas pojawią się świetne premiery gier na grudzień 2022.

Co jak co, ale końcówka 2022 roku zaskoczy pozytywnie pod względem nadchodzących nowości. Fani horrorów, gier RPG, akcji i wyścigów dłużej będą siedzieć przy kompie lub konsoli niż przy wigilijnym stole. Wobec tego zapraszam do zapoznania się z premierami, dzięki którym tegoroczne święta staną się lepsze.

Premiery gier grudzień 2022 – 10 nadchodzących hitów


The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 1 grudnia
Producent: Skydance Interactive
Wydawca: Skydance Interactive

Mówiło się, że gry na VR umrą szybką śmiercią, ale już wiemy, że trend jest kompletnie odwrotny. NA HTC Vive, Oculus Rift, lub Valve Index powstaje coraz więcej ciekawych tytułów, z lepszą oprawą graficzną i rozwiązaniami do precyzyjnego grania w wirtualu. Jeśli macie którykolwiek z wymienionych zestawów to obowiązkowo zamówcie The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution. W kontynuacji przygotowano każdy element z większą troską o rozmach. Nie licząc lekko poprawionej grafiki, dodano nowe lokacje, poszerzono asortyment nieżywych przeciwników i broni, które pozwolą przetrwać najbardziej niebezpieczne chwile z zombiakami.


Need for Speed Unbound

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 2 grudnia
Producent: Criterion Games
Wydawca: Electronic Arts Inc.

ZAMÓW – Need for Speed Unbound na PS5

ZAMÓW – Need for Speed Unbound na PC

ZAMÓW – Need for Speed Unbound na XBOX SERIES

Nielegalne wyścigi, tunningowanie samochodów, undergroundowa muza w głośnikach i wdrapywanie się na szczyt najlepszych kierowców… Taki ma być nowy Need for Speed. Cykl gier dla amatorów szybkich bryk i ostrych zakrętów chyba wraca do korzeni, ale robi to w stylu dotychczas nie eksploatowanym. Mamy tu mieszankę realizmu, większy nacisk na symulacyjny tryb jazdy oraz uliczny sznyt wraz z komiksowymi wstawkami, które jeśli nie przypadną do gustu, to można wyłączyć. Jest też ciekawy pomysł, który pozwala w dodatkowy sposób dorobić na modyfikacje aut lub zakup unikalnych modeli – pierwszy raz będziemy mogli stawiać zakłady, typując kto wygra i jakie miejsca zajmą kierowcy na poszczególnych miejscach.


Marvel’s Midnight Suns

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 2 grudnia
Producent: Firaxis Games
Wydawca: 2K Games

ZAMÓW – Marvel’s Midnight Suns na PS5

ZAMÓW – Marvel’s Midnight Suns na PS4

ZAMÓW – Marvel’s Midnight Suns na XBOX SERIES

Studio Firaxis Games mówi dość gierkom z superbohaterami, które przynależą do gatunku akcji TPP. Patrzycie na produkcję oderwaną od schematu nawalanki, szybkiego klikania i zabawy powtarzanej we wszystkich markach Marvela. Tym razem twórcy idą na przebój, prawidła walki dobra ze złem zostaną zachwiane przez możliwość kontrolowania postaci z dwóch obozów. Ale ważniejsza jest w tym przypadku zmiana stylu rozgrywki na model strategii turowej. Podczas starć dowodzimy 4-osobowym zespołem i korzystając z rozwijalnych umiejętności pokonujemy coraz to trudniejszych przeciwników na ciekawie zaprojektowanych arenach.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie