Premiery gier: 4-10 stycznia

0 komentarzy

W zimę będziemy grzać się przy komputerach i konsolach. Jednak na najważniejsze premiery gier w styczniu musimy jeszcze poczekać.

Na początku 2021 będzie dość leniwie pod względem nowości. Wyjdzie kilka gier o niezbyt dużym budżecie i ambicjach, ale jeśli ktoś już zaliczył całą swoją biblioteczkę gier na Steam, to nie powinien marudzić. Oto najlepsze gry stycznia, które powinniśmy potraktować jako przystawki przed głównym daniem miesiąca (będzie nim prawdopodobnie The Medium).

Cobra Kai: The Karate Kid Saga Continues (5 stycznia)

Platforma: PC – Steam

  • Studio Flux Games postanowiło wykorzystać popularność serialu Cobra Kai. Stworzyli dla fanów chodzoną bijatykę, która bezpośrednio odnosi się do serialowych potyczek między frakcją Cobra Kai a Miyagi-Do. Nowy beat’up oferuje rozbudowany system walki, podzielony na ciosy specjalne, zwykłe, czy power-upy. Historię możemy poznać z dwóch perspektyw, nadto w trybie single lub kooperacji.

Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest (7 stycznia)

Platforma: Switch

  • To kolejna gra ze Świata Mroku korzystająca z elementów RPG i przygody. Stylizowana jest na opowieść wizualną, gdzie historię i wydarzenia związane z rozgrywką poznajemy poprzez opisy tekstowe i ręcznie rysowane grafiki. W trakcie zabawy podejmować decyzje, które będą kształtować losy postaci i jej cechy – rozwój parametrów będzie mieć wpływ np. na odblokowanie kwestii dialogowych.

Sense: A Cyberpunk Ghost Story (7 stycznia)

Platforma: Switch

  • Po przejściu najnowszego dzieła CDPR macie ochotę na więcej gier w klimacie cyberpunk? Sense nie jest co prawda tak mocno rozbudowaną grą jak CP 2077, lecz jej sceneria odnosi się do podobnej klasy futuryzmu i mrocznych motywów. W przygodówce 2,5D wyruszymy do Neo Hong Kongu, gdzie na miejscu czekają na nas zagadki, duchy i sporo rozmów z NPC-ami.

Iris.Fall (7 stycznia)

Platforma: PS4, XONE, Switch

  • Właścicielom PC już od dłuższego czasu znana jest przygodówka Iris.Fall, a teraz będą mieli okazję sprawdzić ją użytkownicy konsol. Rozgrywka zacznie się niewinnie od poszukiwania kota, ale szybko przerodzi się w rozwiązywanie zagadek środowiskowych przy użyciu cienia i światła (mechanika zastosowana chociażby w Contrast). Na uwagę zasługuje jej oszczędna w kolory oprawa graficzna, która ma spotęgować tajemniczość przemierzanych lokacji.

Iron Conflict (8 stycznia)

Platforma: PC – Steam

  • Na koniec coś dla fanów strategii i trybu online. Iron Conflict pozwoli rywalizować graczom w formule RTS, ale z o wiele mniejszym oddziałem. Tym razem pokierujemy niewielką kompanią złożoną z 3 jednostek z klas piechoty i maszyn (samoloty, czołgi, armaty). Walki mają rozgrywać się na sporych mapach w systemie 3 vs 3, 5 vs 5 lub 10 vs 10, gdzie maksymalnie na polu bitwy w działań wojennych weźmie udział 60 jednostek.

Grzegorz Rosa

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się