Powstaje polski OnLive? Zobacz na czym polega usługa BoxOff Play

Oto propozycja streamingu gier. Prosto od Techlandu.

Polski producent zaskoczył nową usługą. To platforma, która służy do grania w chmurze. Gracz nie potrzebuje już gry na nośniku fizycznym bądź pobierać jej w całości z sieci. Wystarczy że jej część, a dokładnie 20 procent, pobierze z BoxOff Play. Tutaj jednak rodzi się pytanie. Czy jest to podobna usługa jak w przypadku OnLive, gdzie na każdym sprzęcie można odpalić wszystkie produkcje dostępne w usłudze i nie przejmować się wymaganiami?

Z informacji, które obecnie udostępnia Techland wynika, że tak do końca nie jest. W końcu trzeba te 20 procent gry zainstalować, zatem korzysta ona z zasobów naszego systemu. BoxOff Play bardziej więc przypomina Battle.net w którym wystarczy pobrać część gry, aby ją uruchomić. Różnica pomiędzy pomysłem Techlandu a Blizzarda jest jednak taka, że polski producent chce, aby za dostęp do gier płacić w formie abonamentu. Wygląda więc to trochę na połączenie PS Store z Battlenetem. Ciekawe? Tak oto całą usługę opisuje Techland:


Docelowo chcemy zapewnić użytkownikom nielimitowany dostęp do szerokiego portfolio tytułów, tak gier AAA jak i gier Indie. BoxOff Play to nasza propozycja rozwiązania odwiecznego problemu graczy: jak grać w kilka gier, kiedy często trudno jest pozwolić sobie na kupno jednej. Gwarantować będziemy również dostęp do setek gier w dowolnym miejscu i czasie. Mamy nadzieję, że z czasem uda nam się przedstawić naszym klientom jeszcze lepsze i bardziej zaawansowane rozwiązanie technologiczne, dzięki zapleczu jakie proponuje nam firma OXYCOM – komentuje Tomasz Gawlikowski, kierownik marketingu Wydawnictwa Techland.

Jak Wam się podoba taki pomysł?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet