15 porad, które musisz znać przed zagraniem w Elden Ring

aktualizacja Elden Ring - zrzut ekranu
Publicystyka

Źle dobrana klasa to nie koniec świata

Jakaś klasa postaci wyglądała fajnie w menu kreatora, ale ostatecznie średnio podoba Wam się jej działanie? Niektóre klasy nie są od siebie wcale tak bardzo różne i jeśli odpowiednio rozdacie punkty umiejętności, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z posługującego się dwoma mieczami szybkiego wojownika zmienić się w rycerza władającego dwuręcznym orężem. Ja tak zrobiłem i nie był to wcale trudny proces.

Elden Ring - zrzut ekranu z postacią
Był wojownik z dwoma bułatami, a jest rycerz z mieczem trzymanym w obu rękach

Nie śpiesz się

Elden Ring to wielka, naprawdę przeogromna gra. Nawet gdybyście się spieszyli, przejście jej zajęłoby Wam więcej niż 40 godzin. Ale pośpiechu absolutnie nie polecam, bo nie dość, że zepsuje Wam wrażenia z rozgrywki, to jeszcze sprawi, że ominiecie wiele cennych przedmiotów. Dokładne przeczesywanie lokacji i zwiedzanie dalekich zakamarków Ziemi Pomiędzy naprawdę się opłaca i sprawia sporo frajdy. To samo tyczy się też bossów – jeśli nie możecie któregoś pokonać w danym momencie, wróćcie do niego za kilka lub kilkanaście godzin, kiedy wzmocnicie swojego Zmatowieńca.


Nie bij każdego wroga na swojej drodze

Weterani innych gier From Software z pewnością już przywykli do tej porady, ale nowicjusze mogli o niej nie słyszeć. Nie z każdym wrogiem musicie się bić, jeśli nie dajecie mu rady. Jeśli musicie dostać się gdzieś szybko, bezboleśnie i bez utraty leczących butelek, najlepiej przebiec obok gromady wrogów, jeśli jest to tylko możliwe. Serio, nie traktujcie tego jak oszustwa.

Elden Ring - zrzut ekranu

Nie zabijaj postaci pobocznych (!)

Kolejna porada, która przyda się graczom nowym w świecie tytułów From Software. Jeśli zabijecie neutralnego NPC w Elden Ring, nie liczcie, że się odrodzi. Choć nie zepsuje Wam to całej gry, niektóre postacie mogą zlecić Wam specjalne zadania, za które otrzymacie nagrody lub ciekawe informacje na temat świata Ziemi Pomiędzy. Uważajcie, aby celowo lub przypadkiem nie pozbawić przyjaznej postaci życia, bo możecie tego później bardzo żałować.


Statystyki to nie tylko dodatek

W wielu grach RPG możemy ignorować statystyki pancerza i broni, ale Elden Ring ma do tej sprawy bardziej staroszkolne podejście. Warto dobrze przemyśleć swój build, aby później nie musieć dodatkowo kombinować. Jeśli macie wątpliwości co do tego czy dobrze budujecie swoją postać, zerknijcie na pojawiające się w sieci poradniki do klas lub podpytajcie innych graczy na forach – to żaden wstyd, a społeczność fanów From Software jest zazwyczaj bardzo otwarta i przyjazna. Mimo tego, jak już wspominałem, przeklasowanie swojej postaci nie jest wielkim problemem.

Elden Ring - statystyki

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie