Paul Sorvino nie żyje. Paulie Cicero z Chłopców z ferajny miał 83 lata

Paul Sorvino nie żyje. Pamiętamy go z Chłopców z ferajny
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Nie żyje Paul Sorvino, aktor pamiętany m.in. z Chłopców z ferajny czy serialu Prawo i porządek. W tym roku skończył 83 lata.

O śmierci aktora 25 lipca poinformowała jego żona Dee Dee Sorvino za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sorvino zmarł z przyczyn naturalnych, powiązanych z cukrzycą typu 2, na którą cierpiał. Swój komunikat w sprawie jego śmierci wydała Mira Sorvino – córka Paula, również zajmująca się zawodowo aktorstwem.

Paul Sorvino urodził się 13 kwietnia 1939 w rodzinie włoskiego pochodzenia. Karierę aktorską rozpoczynał na Broadwayu i był związany z teatrem również w późniejszych latach. W filmach zaczął grać w latach 70. i szybko zdobył należne mu uznanie. W obszernej filmografii wymienić należy takie produkcje jak m.in. Gracz, Siódma Aleja, Czerwoni, Firma, Nixon, Romeo i Julia (1996) czy Kasamowa. Zasłynął jednak głównie jako sierżant Phil Cerreta w serialu Prawo i porządek, a następnie Paul „Paulie” Cicero w Chłopcach z ferajny. Był aktywny zawodowo do ostatnich lat życia; jeszcze w 2021 roku występował jako Frank Costello w serialu Ojciec chrzestny Harlemu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie