Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Gracze upominają się o obiecane zmiany w Kingdom Come: Deliverance, a deweloper na to…

Zapowiedziana w zeszłym miesiącu aktualizacja ma przynieść ze sobą przydatną funkcję dotyczącą zapisywania stanu gry oraz kolejne poprawki. Tylko kiedy patch 1.3 do Kingdom Come: Deliverance w końcu zostanie wydany?

Z takim pytaniem zwracają się fani gry do dewelopera, który niestety nie potrafi podać konkretnej daty, kiedy to patch 1.3 do Kingdom Come: Deliverance trafi na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Nie możemy podać konkretnej daty wydania aktualizacji, ponieważ jest ona zależna od wielu różnych czynników – przekazuje czeski deweloper nie precyzując przy tym, o jakie przeszkody rozbiła się obiecana aktualizacja.

Dyrektor kreatywny Daniel Vávra jest już jednak bardziej konkretny i zaznacza na Twitterze, że patch 1.3 do Kingdom Come: Deliverance zostaje opóźniony o kilka dni. – Wciąż testujemy aktualizację i nie chcemy się śpieszyć, by nie spowodować patchem nowych błędów w grze. Termin wydania na PC to ten tydzień + kilka dni później na konsolach ze względu na certyfikację. Patch doda opcję Save&Quit i naprawi tonę błędów związanych z zadaniami – podkreśla Daniel Vávra.

Update 1.3 do Kingdom Come: Deliverance jest wyczekiwany przez graczy po tym, jak dowiedzieliśmy się, jakie ciekawe nowości i poprawki może ze sobą przynieść. Jednym z dań będzie wspomniane ułatwienie dotyczące zapisywania stanu gry.

Serial Wiedźmin Netflixa i żart Luke’a Skywalkera wyłapany przez CD Projekt RED

Obecnie zapis robimy przez wyznaczone czynności, jak drzemka, czy też korzystając z napoju Zbawienny Sznaps, który musimy mieć oczywiście w ekwipunku. Automatyczny save game mamy również w określonych momentach gry, lecz te nie nadarzają się zbyt często. W konsekwencji zdarza się, że po śmierci musimy sporo nadrabiać.

Sytuacja ulegnie zmianie wraz z nadchodzącym patchem 1.3 do Kingdom Come: Deliverance, który ma wprowadzić zapis gry podczas jej zamykania. Oprócz tego łatka zajmie się kilkoma innymi bolączkami RPG-a, które wytykali gracze po premierze tytułu.

Patch 1.3 do Kingdom Come: Deliverance

Tak o aktualizacji 1.3 do Kingdom Come: Deliverance pisze deweloper: To jest poprawka, nad którą właśnie pracujemy. Update nie został jeszcze wydany na żadnej platformie. Skupia się głównie na naprawianiu błędów, które raportują gracze. Starannie analizujemy każdy głos społeczności naprawiając wszystkie błędy tak szybko, jak to tylko możliwe. Oprócz błędów zgłaszanych przez graczy pracujemy również nad następującymi funkcjami: (nie gwarantujemy, że pojawią się one właśnie w tej poprawce):

  • Funkcja Zapisz i Wyjdź (Save and Exit) – już pewna!;
  • Ułatwione sterowanie padem przy otwieraniu zamków;
  • Udoskonalenie minigry przy kradzieżach kieszonkowych;
  • Receptura na miksturę, dzięki której zresetujemy rozdzielone punkty umiejętności;
  • Poprawki dla wielu błędów związanych z zadaniami.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy patch 1.3 do Kingdom Come: Deliverance zostanie udostępniony do pobrania.

Pamiętajcie, że istnieje również inna możliwość na łatwiejsze zapisy gier w Kingdom Come: Deliverance – mod Unlimited Saving.

Mod Unlimited Saving do Kingdom Come: Deliverance

To nic innego, jak umożliwienie nam robienia nieograniczonych zapisów gier w każdej chwili. Żeby wszystko zadziałało, musimy mieć w ekwipunku tylko jeden trunek Zbawienny Sznaps. Modyfikacja sprawia, że możemy go po prostu używać w nieskończoność.

Mod na nieograniczone save’y do Kingdom Come: Deliverance jest łatwy w instalacji. Wystarczy wypakować wszystkie pliki w folderze z grą. Pamiętajcie jednak, by przed rozpoczęciem korzystania z moda zrobić sobie kopię save’ów – przezorny zawsze ubezpieczony!

Mod Unlimited Saving jest gotowy do pobrania z tego miejsca.

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się