Ten serial na Netflix kojarzy się graczom z Overwatch. Wcale mnie to nie dziwi

sombra overwatch
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Fani Overwatch uważają, że dostrzegli “podobieństwa” w dwóch postaciach z serialu Robozuna od Netflix. Nie da się ukryć, że inspiracje są widoczne gołym okiem.

Overwatch być może i doczeka się własnego serialu, ale na razie fani mogą obejrzeć Robozunę – tu też znajdziemy niektóre charakterystyczne postacie.

Overwatch czy Robozuna?

Gra od Blizzard to już całe uniwersum, które nie doczekało się jeszcze odpowiedniego rozwinięcia. Oczywiście mamy komiksy i krótkie filmy animowane. Nie zdziwiłbym się, gdyby Blizzard pewnego dnia stwierdził, że trzeba zrobić “coś więcej”. Na przykład… serial na Netflix.

I choć do tej pory gracze nie doczekali się takiego tworu, niektórzy internauci dostrzegli dość wyraźne podobieństwa w innym serialu od Netflixa. Robozuna, bo tak się nazywa, to raczej mało popularna animacja składająca się z dwóch sezonów przeznaczona dla dzieci. Znajdziemy tam ludzi i roboty, którzy muszą uratować świat, no bo co innego?

Na Reddicie pojawił się post jednego z internautów, który dostrzegł w materiałach promocyjnych z Robozuny wyraźne inspiracje postaciami z Overwatch. Mianowicie – jedna z nich bardzo przypomina Tracer, druga to niemal kropka w kropkę Sombra z gry. Zobaczcie sami:

Źródło: Reddit/ Blizzard

No dobra, coś w tym faktycznie może być, ale z drugiej strony dostrzegamy charakterystyczne atrybuty dla tych postaci – okulary i włosy Tracer – które raczej niekoniecznie wskazują od razu na, jak to nazwali internauci, “zżynkę”. Inaczej sprawa wygląda z Sombrą – postać jest bardzo podobna, ubiera się w te same kolory, ma tożsame atrybuty twarzy i włosy. Główną różnicą jest “robotyczne” oko w Robozunie.

Należy też pamiętać, że ciężko czasami nie ustrzec się podobieństw między różnymi dziełami kultury. Z kolei inspiracja, nawet oczywista, nie zawsze powinna być traktowana jako “kradzież”. Co na ten temat sądzicie?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie