overwatch mccree-min
0 komentarzy

Kowboj z Overwatch to już nie McCree. Znamy jego nowe imię

McCree, czyli jedna z najpopularniejszych postaci natarcia w Overwatch zmienia imię. Blizzard zdecydował się na ten ruch na skutek oskarżeń o wykorzystywanie.

Jeden z najbardziej kojarzonych bohaterów z Overwatcha już nie będzie nazywał się Jesse McCree.

McCree z Overwatch to teraz Cole Cassidy

Blizzard w ostatnim czasie jest bardzo popularnym tematem, ale nie w ten sposób, w jaki chcieliby tego sami deweloperzy. Firma znajduje się w centrum oskarżeń o wykorzystywanie seksualnie, napastowanie oraz rasizm. Takich praktyk dopuszczali się pracownicy, których zwolniono już ze studia.

Pech chciał, że Blizzard lubi doceniać swoich projektantów. Dlatego też często zdarza się, że postacie w grach, różne wydarzenia czy questy w jakiś sposób nawiązują do rzeczywistych ludzi. Nie inaczej było z Jesse’em McCree z Overwatch.

Kultowy w zasadzie kowboj jest jedną z najczęściej wybieranych postaci ataku. Problem w tym, że jego nazwę oparto na rzeczywistym deweloperze ze studia Blizzard. Ot, twórcom spodobało się „kowbojsko” brzmiące imię i zastosowali je do swojego bohatera. Główny designer Diablo IV, Jesse McCree, został niedawno zwolniony ze studia, właśnie ze względu na oskarżenia o nieetyczne i nielegalne praktyki.

Dlatego też twórcy zdecydowali się zmienić imię postaci, obiecując przy tym, że już nigdy nie będą inspirować się rzeczywistymi ludźmi. McCree oficjalnie nazywa się teraz Cole Cassidy i zostanie zaprezentowany w grze już jutro, tj. 26 października. Co ciekawe, wraz ze zmianą, pojawi się drobna aktualizacja. Kowboj ponownie będzie mógł używać uniku w locie.

Twórcy, aby zadośćuczynić graczom ten galimatias, proponują darmową zmianę nazwy użytkownika dla każdego. Tylko, proszę, nie ustawiajcie sobie Jesse McCree, jeżeli okaże się to możliwe…

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

3
Rated 3 out of 5
3 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent45%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible48%