Kowboj z Overwatch to już nie McCree. Znamy jego nowe imię

overwatch mccree-min
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

McCree, czyli jedna z najpopularniejszych postaci natarcia w Overwatch zmienia imię. Blizzard zdecydował się na ten ruch na skutek oskarżeń o wykorzystywanie.

Jeden z najbardziej kojarzonych bohaterów z Overwatcha już nie będzie nazywał się Jesse McCree.

McCree z Overwatch to teraz Cole Cassidy

Blizzard w ostatnim czasie jest bardzo popularnym tematem, ale nie w ten sposób, w jaki chcieliby tego sami deweloperzy. Firma znajduje się w centrum oskarżeń o wykorzystywanie seksualnie, napastowanie oraz rasizm. Takich praktyk dopuszczali się pracownicy, których zwolniono już ze studia.

Pech chciał, że Blizzard lubi doceniać swoich projektantów. Dlatego też często zdarza się, że postacie w grach, różne wydarzenia czy questy w jakiś sposób nawiązują do rzeczywistych ludzi. Nie inaczej było z Jesse’em McCree z Overwatch.

Kultowy w zasadzie kowboj jest jedną z najczęściej wybieranych postaci ataku. Problem w tym, że jego nazwę oparto na rzeczywistym deweloperze ze studia Blizzard. Ot, twórcom spodobało się „kowbojsko” brzmiące imię i zastosowali je do swojego bohatera. Główny designer Diablo IV, Jesse McCree, został niedawno zwolniony ze studia, właśnie ze względu na oskarżenia o nieetyczne i nielegalne praktyki.

Dlatego też twórcy zdecydowali się zmienić imię postaci, obiecując przy tym, że już nigdy nie będą inspirować się rzeczywistymi ludźmi. McCree oficjalnie nazywa się teraz Cole Cassidy i zostanie zaprezentowany w grze już jutro, tj. 26 października. Co ciekawe, wraz ze zmianą, pojawi się drobna aktualizacja. Kowboj ponownie będzie mógł używać uniku w locie.

Twórcy, aby zadośćuczynić graczom ten galimatias, proponują darmową zmianę nazwy użytkownika dla każdego. Tylko, proszę, nie ustawiajcie sobie Jesse McCree, jeżeli okaże się to możliwe…

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie