Oszukano nas w trailerze The Last of Us. W przypadku Uncharted 4 może być podobnie

Naughty Dog przyznaje się do małych kłamstewek w zwiastunie The Last of Us. Neil Druckmann otwarcie o tym mówi.

Ciężko wyłapać takie rzeczy, lecz jeśli sam twórca gry o nich wspomina, od razu stają się bardziej widoczne. Neil Druckmann, opowiadając o zwiastunie fabularnym The Last of Us – przyznaje na łamach Official PlayStation Magazine: Celowo oszukiwaliśmy graczy w niektórych trailerach. Scena, w której Joel leży na podłodze, odwraca się i wygląda na zarażonego, została stworzona specjalnie na potrzeby zwiastuna. Wystarczy, by wyglądał jak zainfekowany, albo że coś jest z nim nie tak, a następnie zestawiamy to ze sceną, w której Ellie mierzy z pistoletu i wszyscy od razu myślą: “O mój Boże, Joel zamierza się odwrócić, a Ellie naciśnie spust i to będzie koniec!”. To było zmontowane w taki sposób, by ludzie właśnie tak myśleli.


I po co to wszystko? Po to, by później było zaskoczenie, że jednak jest inaczej! Dziennikarze Official PlayStation Magazine zapytali, czy podobne praktyki w trailerach będą stosowane w przypadku Uncharted 4: Kres Złodzieja. Odpowiedź Druckmanna wprowadza do całej historii jeszcze większy zamęt.

Może teraz dla odmiany pokażę Wam prawdę, żebyście myśleli, że to kłamstwo, ale tak nie będzie – odpowiada deweloper z Naughty Dog.

Co powiecie na takie małe kłamstewka z trailerach? Do przebaczenia? Poniżej możecie zobaczyć zwiastun The Last of Us, w którym pojawiła się omawiana, dodatkowa scena.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

37 Shares
Share37
+1
Tweet