Orphan Black otrzyma kontynuację. Nowy serial stworzy AMC

grafika promująca serial Orphan Black
Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Jeden z hitów platformy Netflix, czyli Orphan Black, wreszcie doczeka się nowego serialu w swoim uniwersum.

Jak informuje portal Variety, stacja AMC podjęła prace nad serialem osadzonym w realiach wcześniejszej produkcji. Nie będzie to kontynuacja historii, lecz odrębna opowieść, choć dziejąca się w tej samej linii czasu. Stacja zatrudniła już Annę Fishko jako scenarzystkę oraz producentkę wykonawczą. Fishko współpracowała już przy Fear the Walking Dead, ma zatem doświadczenie w tworzeniu spin-offów popularnych serii.

Prace nad serialem są na bardzo wczesnym etapie, jak na razie nie podano zatem szczegółów związanych z fabułą czy obsadą. Nie wiadomo również, czy na ekranach pojawią się ponownie postaci z oryginalnej produkcji. Sama Tatiana Maslany wcielająca się wcześniej w główną rolę najprawdopodobniej pojawi się najwyżej w krótkim cameo; w najbliższym czasie zagra bowiem w nadchodzącym tytule Disney+, She-Hulk.

Serial Orphan Black w ciągu swoich 5 sezonów opowiedział historię Sarah, drobnej oszustki, która pewnego dnia staje się świadkiem śmierci kobiety wyglądającej dokładnie tak, jak ona. Przejmuje zatem jej tożsamość, co staje się jednak początkiem problemów. Okazuje się bowiem, że Sarah jest uwikłana w śmiertelny spisek, z którego może nie być wyjścia. W Polsce serial można oglądać na platformie Netflix.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia