Oppenheimer – gdzie obejrzeć hitowy film, który zdobył 7 Oscarów?

oppenheimer gdzie obejrzeć
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Za nami 96. ceremonia wręczenia Oscarów, na której film biograficzny o twórcy bomby atomowej zdobył aż 7 Oscarów. O czym jest dokładnie ów film i gdzie go obejrzeć?

Film pt. “Oppenheimer” to dokumentalny obraz reżysera Errola Morrisa, który skupia się na postaci J. Roberta Oppenheimera, amerykańskiego fizyka i naukowca. Film przedstawia życie i karierę Oppenheimera, szczególnie skupiając się na jego kluczowej roli w projekcie Manhattan, który doprowadził do stworzenia pierwszej bomby atomowej. Morris eksploruje zarówno naukowe osiągnięcia Oppenheimera, jak i jego kontrowersyjną postać, ukazując jego wpływ na historię i etykę nauki. Film “Oppenheimer” jest fascynującym portretem jednego z najważniejszych naukowców XX wieku i jego złożonej relacji z bronią jądrową i okazał się być obrazem tak dobrym, że podczas wczorajszego rozdania Oscarów zdobył aż 7 statuetek (przy 13 nominacjach), a mianowicie za:

  • Najlepszy film (Best Picture)
  • Najlepszy reżyser (Best Director)
  • Najlepszy scenariusz oryginalny (Best Original Screenplay)
  • Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Best Actor in a Leading Role)
  • Najlepsza scenografia (Best Production Design)
  • Najlepsze zdjęcia (Best Cinematography)
  • Najlepszy montaż (Best Film Editing)

Oppenheimer – gdzie obejrzeć?

Film zadebiutiwał w kinach 19 lipca 2023 roku, a następnie trafił na wybrane platformy VOD. Obecnie można go oglądać w serwisach takich jak Amazon Prime Video, Apple TV oraz Rakuten TV. Można go także wypożyczyć na Premiery Canal+ oraz TVsmart. A już 21 marca Oppenheimer trafi także na SkyShowtime. Jest więc w czym wybierać. A jeśli wciąż nie jesteście przekonani do seansu, to zostawiam Was z dwoma zwiastunami tej wybitnej produkcji:

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie