Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Od początku istnienia Epic Games Store rozdało gry o wartości ponad 9000 złotych

Od swojego debiutu w internetach pod koniec 2018 roku, przez kolejne 18 miesięcy Epic Games Store rozdało już 108 gier. Kto zebrał wszystkie, ma w swojej bibliotece tytuły warte ponad 2100 dolarów.

Ciekawe podsumowanie zamieściła na swojej stronie redakcja serwisu PCGamesN, która zdecydowała się przyjrzeć kwestii darmowych gier na Epicu po rozdaniu przez twórców Fortnite’a GTA 5 – produkcji, która wciąż kosztuje niemało (bez promocji nawet 30 dolarów). Okazało się, że od początku – czyli od produkcji Subnautica – do GTA 5 wartość biblioteki zbudowanej wyłącznie z rozdanych za darmo tytułów na EPS wynosi 2140,94 dolarów (kwota będzie inna w zależności od kraju, ale orientacyjnie wiadomo o co chodzi). To po przeliczeniu daje sumę ponad 9000 złotych.

Epic Games Store zaczęło istnieć w internecie pod koniec 2018, czyli 18 miesięcy temu. Firma chciała konkurować z innymi platformami, na których gracze mieli już pokaźne biblioteki. Dlatego Epicy postanowili zaoferować klientom zbudowanie drugiego zestawu gier, i to zupełnie za darmo.

Najpierw darmoszki pojawiały się na stronie co dwa tygodnie, a w święta 2019 codziennie przez 12 dni. Później rozdawanie prezentów miało zakończyć się, ale okazało się, że Epic Games całkiem dobrze na tym wychodzi – i od początku nowego roku postanowiło dawać bezpłatne gry co tydzień.

Poza indykami i stosunkowo tanimi produkcjami, w ręce graczy przez te 18 miesięcy trafiło też parę tytułów AAA, takich jak Just Cause 4, Assassin’s Creeed Syndicate czy GTA 5 (z powodu popularności gry padł serwer firmy). Według przecieków, w kolejnych tygodniach nie będzie gorzej: w najbliższym czasie mają do nas trafić produkcje takie jak chociażby Civilization 6.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się