Nvidia Titan X Pascal vs. gry w 4K. Ile klatek w Wiedźmin 3, Far Cry Primal i Rise of the Tomb Raider?

Nvidia Titan X Pascal vs. gry w 4K. Ile klatek w Wiedźmin 3, Far Cry Primal i Rise of the Tomb Raider?
Newsy PC Polecamy! Technologie

Najmocniejsza karta graficzna na świecie – jak określa ją producent. Co potrafi?

Nvidia Titan X Pascal zadebiutowała wczoraj na rynku, a w raz z nią pojawiły się w sieci pierwsze testy wydajności na konkretnych grach. Niemiecki serwis Gamestar postanowił sprawdzić, czy nowy układ poradzi sobie z wyciśnięciem 60 klatek animacji na sekundę w takich tytułach jak Wiedźmin 3: Dziki GonFar Cry Primal i Rise of the Tomb Raider. W przypadku polskiej produkcji można w sumie powiedzieć, że cel został osiągnięty, lecz jeśli chodzi o Larę Croft oraz prehistoryczne klimaty od Ubisoftu, do magicznej sześćdziesiątki jednak trochę brakowało. Sami zresztą zerknijcie na poniższe wykresy, gdzie wyniki Nvidia Titan X Pascal zostały zestawione z osiągami innych, słabszych kart graficznych.

Nowa karta graficzna jest następcą modelu Titan X. Co ciekawe, producenci pozostali przy takiej samej nazwie, rezygnując nawet z przedrostka GeForce GTX. Mamy zatem po prostu Nvidia Titan X.

Nowa karta graficzna to według zapowiedzi zielonej ekipy najmocniejszy układ na świecie. Nvidia Titan X bazuje na technologii Pascal, znajdziemy w niej chip GP102, 3584 rdzenie CUDA, 224 jednostki teksturujące i 96 ROP. Układ dostał również 12 GB pamięci GDDR5X VRAM taktowanej zegarem 1250 MHz. Do tego 384-bitowa szyna i przepustowość pamięci na poziomie 480 GB/s. Układ graficzny otrzymał standardowe taktowanie 1417 MHz oraz 1531 MHz w przypadku trybu Boost. Karta graficzna Nvidia Titan X może działać ponadto w układzie SLI.

Nvidia Titan X
Nvidia Titan X

Moc Nvidia Titan X to 11 teraflopów, czyli o wiele więcej niż poprzedni Titan X, który mógł się pochwalić mocą na poziomie 6,6 teraflopów. Nowy potwór jest bardziej wydajny również od modelu GTX 1080, dysponującego mocą 9 teraflopów.

Nvidia Titan X
Nvidia Titan X

Cena Nvidia Titan X niestety nie jest niska. Póki co poznaliśmy wartość karty w walucie amerykańskiej i jest to 1200 dolarów.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie