NVIDIA nie żartuje – współtworzy handheld klasy premium, który zagrozi nawet konsoli Steam Deck

nvidia handheld
Newsy PC

Popularność Steam Decka i innych gamingowych handheldów niewątpliwie okazała się ogromnym dobrodziejstwem dla AMD, ale NVIDIA pozostała tym samym wyraźnie nieobecna na rynku. Może się to jednak zmienić, ponieważ nowe plotki sugerują, że nowy handheld na bazie układów NVIDII jest już w przygotowaniu.

Praktycznie wszystkie najlepsze handheldy wykorzystują procesory ze stajni AMD, zaś pierwsze sensowne alternatywy oparte na układach Intela pojawią się jeszcze w tym roku. Gdzie przy tym wszystkim NVIDIA? Okazuje się, że lada moment może wyskoczyć jak przysłowiowy Filip z konopii, bowiem według najświeższych przecieków, Zieloni mają już współpracować nad nową konsolką, która będzie w gotowości do konkurowania nawet ze Steam Deckiem. Takie wieści przynosi przynajmniej youtuber prowadzący kanał Moore’s Law Is Dead. Informacje te miał pozyskać od osób pracujących dla samej NVIDII, a więc z pierwszej ręki.

NVIDIA zasila Nintendo Switch, ale poza tym w handheldach się nie liczy

Jeśli przecieki okażą się prawdziwe, a wszystko wskazuje na to, że tak, to handheld NVIDII będzie pierwszym urządzeniem przenośnym zasilanym przez Zielonych od czasów Nintendo Switcha. Ale mimo że Switch 2 także będzie wykorzystywać układ NVIDII, to komentarze youtubera brzmią logicznie: obecne ambicje NVIDII jasno pokazują, że firma przegapiła boom na handheldy, więc nic dziwnego, że chce wejść do współpracy z nową marką. Ale to nie wszystko – bo jeśli już wejdzie, to stworzy coś, co sprawi, że wszystkim (pisząc kolokwialnie) – pospadają kapcie. No cóż… I portfele pewnie też.

nvidia handheld
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie