Nowe IP od Techlandu. Prace trwają, „premiera rok, dwa lata po Dying Light 2”

0 komentarzy

Techland pracuje obecnie nie tylko nad Dying Light 2. Studio rozwija jednocześnie inny tajemniczy projekt – zupełnie nową markę osadzoną w świecie fantasy. 

Choć obecnie Techland mówi jedynie o Dying Light 2, musicie wiedzieć, że za zamkniętymi drzwiami warszawskiego oddziału studia dzieje się coś jeszcze. Nowe IP już powstaje, a premiera gry planowana jest „rok, dwa lata po debiucie” oczekiwanej produkcji z zombiakami.

Nowa gra Techlandu – Hellraid na PC, PS5 i Xbox Series X?

Na razie nie wiemy dokładnie, co dokładnie szykuje deweloper, choć oczywiście są pewne podejrzenia. Podczas niedawnej konferencji dziennikarze usłyszeli:

Nie mówimy, że kolejny sukces po tym debiucie [red. Dying Light 2] to perspektywa pięciu lat – mamy studio w Warszawie, które równolegle pracuje nad drugim tytułem, osobnym IP. Myślę, że ta druga gra może zostać wydana rok, dwa lata po debiucie ‘Dying Light 2’” – powiedział członek zarządu ds. finansowych Techlandu (cytujemy za Polską Agencją Prasową).

PAP podaje również, że nowa gra to kolejny duży RPG osadzony w świecie fantasy.

I tutaj pora przypomnieć, że jeszcze w 2015 roku Techland pracował nad grą fantasy Hellraid, lecz projekt pozornie porzucono. W 2016 roku usłyszeliśmy, że tytuł czeka po prostu na swoją kolej.

– W niektórych aspektach doszliśmy bardzo daleko. Ale wstrzymaliśmy się, ponieważ mamy większy plan na tę grę. Nie została ona skasowana! – podkreślał cztery lata temu Paweł Marchewka, CEO Techlandu. – To dla nas bardzo ważna marka. Nie zostawimy jej po The Following – dodawał.

The Following (rozszerzenie świata w pierwszym Dying Light) zadebiutowało dawno temu, lecz deweloper nie wyciągnął z szuflady Hellraid. Prawdopodobnie to właśnie ten tytuł jest nadal rozwijany i – może pod inną nazwą – zadebiutuje za wspomniany rok lub dwa lata po DL2. Jak już możemy się spodziewać, tytuł zawita na PC oraz nowe konsole PS5 i Xbox Series X.

Zwiastun Hellraid z 2014 roku

Premiera Dying Light 2 miała nastąpić już tej wiosny, lecz przesunięto ją na późniejszy, nieokreślony termin.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się