Netflix otwiera biuro w Warszawie. Filia będzie obsługiwać Europę Środkowo-Wschodnią

Netflix w Polsce - wybrane tytuły
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Platformy Seriale

Netflix planuje otworzyć nowe biuro w Europie Środkowej, a konkretniej – w Polsce. Kolejną siedzibą platformy stanie się Warszawa.

Jak podają portale Variety oraz Wirtualne Media, Netflix rozszerza swoją działalność w Polsce. Warszawa stanie się zatem jedną z siedzib portalu i będzie obsługiwać kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Jak na razie nie wiadomo, kiedy ruszy nowe biuro ani kto będzie nim zarządzał. To już kolejna europejska placówka Netfliksa; do tej pory uruchomiono filie w Londynie, Amsterdamie, Berlinie, Paryżu, a także Sztokholmie.

Wybór naszego kraju uzasadnił Larry Tanz z Netfliksa:

„Polska stała się dla nas kluczowym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę polskich produkcji, nadszedł właściwy moment, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do lokalnej branży kreatywnej i filmowej. Biuro Netflix w Warszawie to naturalny krok w naszym rozwoju, który znacznie ułatwi budowanie długoterminowej współpracy w regionie i wzmocni istniejące relacje, tworząc szerokie możliwości dla twórców i producentów”

– przytacza wypowiedź Larry’ego Tanza portal Wirtualne Media.

Netflix w Polsce działa od 2016 roku i przez ten czas uzyskał mocną pozycję na rynku streamingowym. Platforma regularnie prezentuje nowe polskie filmy i seriale; w tym miesiącu znalazły się tu choćby Krakowskie potwory, serial z Andrzejem Chyrą. Szacuje się, że na kolejne treści w Polsce Netflix wydał już 115 mln dolarów, czyli blisko pół miliarda złotych.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie