Netflix z drobną zmianą w systemie ocen. Ulubione tytuły dostaną… dwa kciuki w górę

logo Netflix na laptopie
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Newsy Platformy Platformy Seriale

Netflix dodał nową opcję oceniania swoich produkcji na platformie. Teraz swoim ulubionym tytułom możemy dać… dwa kciuki w górę.

I nie jest to spóźniony żart na Prima Aprilis. Platforma regularnie wprowadza bowiem zmiany w poszczególnych funkcjonalnościach. Teraz rozszerzono zakres ocen, jakie możemy przyznać poszczególnym produkcjom. Obecnie są trzy możliwości – dwie z kciukami w górę oraz jedna z kciukiem w dół. Nowa ocena w polskiej wersji serwisu jest opisana jako „Uwielbiam to!”; możemy ją zatem przyznawać tym tytułom, które szczególnie się nam podobały.

Co ciekawe, analogicznej funkcji brakuje w przypadku ocen negatywnych. W tym przypadku nadal pozostaje nam więc tylko jedna opcja, czyli „To nie dla mnie” – opatrzona jednym kciukiem w dół. Nie wiadomo jak na razie, czy platforma zamierza rozszerzyć tę funkcjonalność.

Jeśli korzystacie z platformy streamingowej od początku jej istnienia w Polsce, zapewne pamiętacie jeszcze poprzedni system ocen. Netflix pozwalał wówczas oceniać poszczególne tytuły w pięciostopniowej skali, a oceny przyznawało się w formie gwiazdek. Udostępniony niedawno trzeci stopień przybliża nas zatem nieco do pierwotnego systemu, lecz nadal nie zapewnia niestety formuły, która umożliwiłaby w 100% sprawne polecanie podobnych produkcji – lub unikanie tych, które mogą się nie spodobać. Cały algorytm oparty na „kciukowych” ocenach nie zawiera bowiem informacji, co konkretnie nie pasowało nam w poszczególnych tytułach. Znacznie przydatniejszą funkcją byłaby zatem choćby możliwość ukrycia filmów i seriali, których szczególnie nie znosimy.

Co sądzicie o nowej funkcji oceniania na Netfliksie?

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie