Naughty Dog osłabione. Traci odpowiedzialnych za The Last of Us oraz Uncharted

To już kolejne osoby, które w ostatnich miesiącach pożegnały się ze znanym deweloperem.

Jacob Minkoff oraz Taylor Kurosaki postanowili opuścić szeregi producenta The Last of Us i zasilić zespół Infinity Ward, słynącego z serii Call of Duty.


Kurosaki pracował w Naughty Dog ponad 10 lat, odpowiadał między innymi za przerywniki filmowe w Uncharted 3. W nowej firmie będzie pracował jako reżyser narracji. Minkoff był z kolei w Naughty Dog przez pięć lat. To główny projektant The Last of Us oraz Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. U konkurencji zajmie podobne stanowisko.

Przypominamy, że studio Infinity Ward to spece od serii Call of Duty. Na swoim koncie mają już siedem produkcji z tego cyklu. Przejęcie doświadczonych pracowników od Naughty Dog to dla nich smakowity kąsek, a dla twórcy The Last of Us kolejny cios. To przecież nie pierwsze straty studia w ostatnim czasie.

W marcu informowaliśmy o odejściu z Naughty Dog Amy Hennig. To ona napisała scenariusz do trzeciej części Uncharted. Wcześniej stworzyła między innymi historię do Legacy of Kain. Teraz Henning pracuje w zespole Visceral.

Z naughty Dog pożegnali się również w ostatnich miesiącach reżyser Justin Richmond czy dyrektor artystyczny Nathan Wells. Pierwszy znalazł nową posadę w Riot Games, drugi wspomaga Giant Sparrow. Czyżby coś złego działo się w Niegrzecznym Psie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

4 Shares
Share4
+1
Tweet