Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Nabici w Cyberprank 2069. Deweloper obiecywał Cyberpunk 2077 za darmo

Cyberprank 2069 zadebiutował na Steam i szybko z niego zniknął. Niektórzy uwierzyli w to, że dostaną Cyberpunk 2077 w prezencie.

Płacisz 10 dolarów za Cyberprank 2069 i zgarniasz Cyberpunk 2077 za darmo? Choć bardzo trudno w to uwierzyć… niektórzy łyknęli przynętę. Zacznijmy jednak od początku.

Cyberprank 2069 – żarty się skończyły

Gra Cyberprank 2069 zadebiutowała 20 lipca na Steam i po dwóch dniach została usunięta z platformy Valve. Choć jeszcze przed premierą deweloper pisał w opisie tytułu, że ta gra nie jest w żadnym stopniu połączona z Cyberpunk 2077, po premierze zmienił główny opis obiecując, że jeśli kupimy jego produkcję do 22 lipca, otrzymamy świąteczny prezent w postaci Cyberpunk 2077. Najzabawniejsza recenzja miała zostać nagrodzona natomiast edycją kolekcjonerską CP 2077. Choć to ewidentny żart – i to z wielu powodów, zaczynając od tego, że tytuł REDów nie debiutuje na święta, a w kwietniu 2020 roku – ktoś się jednak nabrał.

Cyberprank 2069

Valve zareagowało szybko, choć powyższy powód to zapewne nie jedyna przewina Cyberprank 2069. Ponoć tytuł działał w tle nawet po jego wyłączeniu nabijając czas gry, a jak wiadomo, zwrot pieniędzy otrzymamy na Steam tylko wtedy, gdy licznik nie przekroczył 2 godzin zabawy.

Twórca Cyberprank 2069 napisał na YouTube (w komentarzu pod poniższym trailerem), że dziękuje wszystkim, którzy kupili jego grę/żart do 22 lipca. Każdy z takich klientów ma dostać świąteczny prezent. Kiedy jeden z internautów zapytał, gdzie jego Cyberpunk 2077, deweloper odpowiedział, że będzie, jak udowodni, że kupił Cyberprank 2069 do wspomnianego dnia, wysyłając dowód na maila studia. Problem w tym, że nigdzie takiego maila nie ma…

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się