Na Zachodzie bez zmian na nowych zdjęciach. Netflix przedstawia koszmar I wojny światowej

Na Zachodzie bez zmian - Netflix przedstawia nowe zdjęcia z filmu
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Na Zachodzie bez zmian, czyli powstająca właśnie nowa adaptacja powieści Ericha Marii Remarque’a, otrzymała pierwsze zdjęcia.

Antywojenna produkcja osadzona w realiach I wojny światowej powstaje na potrzeby Netfliksa. Już z pierwszych ujęć widać, że to nie będzie łatwy seans; twórcy wyraźnie starali się przenieść na ekran emocje wyrażone w utworze Remarque’a, który powieść napisał na kanwie własnych wspomnień z wojny.

W obsadzie mają pojawić się Daniel Brühl, Felix Kammerer, Albrecht Schuch, Aaron Hilmer, Moritz Klaus, Edin Hasanovic, Adrian Grünewald, Thibault De Montalembert oraz Devid Striesow. Scenariusz napisali Edward Berger, Lesley Paterson i Ian Stokell, pierwszy z twórców zasiadł także na krześle reżysera. Jak na razie nie wiadomo jednak, kiedy możemy spodziewać się premiery filmu.

Nowa adaptacja Na Zachodzie bez zmian jest już trzecim filmem opartym na tekście Remarque’a. Pierwszy powstał zaledwie rok po premierze powieści, czyli już w 1930 roku. Produkcję nagrodzono wówczas dwoma Oscarami – na cztery nominacje. W 1979 roku stworzono także remake pierwszego filmu. Ten obraz otrzymał z kolei Złoty Glob oraz Emmy – był produkcją wyłącznie na potrzeby telewizji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie