Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Mortal Kombat HD do pobrania. Prototyp remake’u, którym zachwycił się sam Ed Boon

Możemy poczuć klimat anulowanego projektu, który najpierw zyskał przychylność Warner Bros., by następnie ją stracić. 

Na początku grudnia serwis DSO Gaming pisał o anulowaniu fanowskich remake’ów Mortal Kombat 1, 2 i 3. Pierwsza część odświeżanej gry doczekała się wersji grywalnej – znanej jako Mortal Kombat Returns. Projekt widział sam Ed Boon i ponoć był zachwycony. Do tego stopnia, że miał pogadać z Warner Bros. o partnerstwie z ekipą fanów, by wydać grę.

Jak czytamy na łamach wspomnianego serwisu, po pewnym czasie zespół otrzymał telefon: Wasz projekt zmierza w kierunku zielonego światła. Niestety, po około tygodniu kolejny telefon: Przepraszam, że zdecydowaliśmy się pójść w innym kierunku i nie będziemy potrzebować twojej grupy. Nie możemy ufać rozwojowi tak ważnego projektu zespołowi bez ukończonych gier. Miało to miejsce około połowy stycznia 2018 roku.

Według źródła portalu DSO Gaming, zespół nigdy nie otrzymał dalszych wyjaśnień, dlaczego Warner Bros. początkowo zatwierdził, a następnie odrzucił projekt.

Mortal Kombat HD – prototyp do pobrania

Po trochę przydługim, lecz potrzebnym wstępie, przechodzimy do meritum. Możemy pobrać i sprawdzić prototypowe wersje fanowskiego Mortal Kombat HD!

Obecnie istnieją dwie wersje Mortal Kombat Returns, znanej również jako Mortal Kombat HD Remix lub Mortal Kombat HD Remake. Pierwszy z nich został opracowany w GameMaker, zawiera fighterów Scorpion, jak i Sub-zero oraz klasyczny ekran wyboru postaci. Drugi został opracowany w Unity Engine i zawiera tylko Sub-Zero – była to najnowsza wersja Mortal Kombat HD. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim prototypie można wykonać fatality.

DSO Gaming twierdzi, że wersja GameMaker jest płynniejsza (w szczególności animacje) niż ta na silniku Unity. Warto jednak sprawdzić obie. Skąd pobrać? Oto linki:

A tak prezentują się ujawnione niedawno screeny z projektu:

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%