Misja Greyhound otrzyma kontynuację. Sequel powstanie dla Apple TV+

Tom Hanks w filmie Misja Greyhound
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Misja Greyhound, dramat wojenny z Tomem Hanksem w roli głównej, wkrótce otrzyma sequel. Projekt powstanie ponownie dla Apple TV+.

Firma producencka Playtone zaangażowała się w kontynuację popularnego filmu osadzonego w realiach II wojny światowej. Jak na razie nie podano niestety szczegółów związanych z nowym tytułem. Wiadomo jedynie, że będzie on wchodził w większy cykl projektów o tematyce wojennej, jaki planują włodarze platformy streamingowej Apple TV+. Nie pojawiły się natomiast informacje, w jakim zakresie w prace zaangażuje się Tom Hanks; w pierwszym z filmów nie tylko zagrał główną rolę, ale stworzył również scenariusz.

Oryginalna Misja Greyhound to dramat opowiadający o bohaterskim kapitanie Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, Erneście Krause. W ramach jednej z misji otrzymuje on zadanie przeprowadzenia alianckiego konwoju przez Atlantyk, na którym roi się od niemieckich okrętów. Film oparto na powieści C.S. Forestera The Good Shepherd (w polskim wydaniu zatytułowanej podobnie jak film – Misja Greyhound). Choć akcja dzieje się w czasie II wojny światowej, nie jest zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Obraz początkowo miał mieć premierę kinową, lecz ze względu na wybuch pandemii COVID-19 ostatecznie z tych planów zrezygnowano. Produkcją zainteresowała się z kolei platforma streamingowa od Apple, co – jak widać dzisiaj w związku z większym projektem o tematyce wojennej – wyszło na dobre obu zaangażowanym stronom.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy nowa produkcja ujrzy światło dzienne.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie