Miiverse już na 3DS-ie. Sprawdź, co to oznacza

W końcu otrzymaliśmy możliwość robienia zrzutów ekranu z niektórych gier. To jednak nie koniec zmian.

Warto odwiedzić eShop i ściągnąć najnowszą aktualizacje systemu. Od dzisiaj możemy bowiem za pośrednictwem 3DS-a uczestniczyć w społeczności Miiverse. Najlepsze jest to, że aplikację odpalimy nawet podczas gry. Jednym przyciskiem zrobimy zrzut ekranu, który możemy następnie wysłać do społeczności z własnym komentarzem – na przykład pytaniem, jak poradzić sobie z wrednym bossem. Inni użytkownicy mogą odpowiadać, a my komentować ich screenshoty.


Niestety, zawsze jest jakieś „ale”. Tym razem to ograniczona liczba tytułów, która pozwala na wykorzystanie wspomnianych możliwości. Według Nintendo wysyłanie zrzutów ekranu w świat jest możliwe w tych, które posiadają swoje społeczności (communities) w Miiverse.

To nie jedyne nowości, które wprowadza dzisiejszy system update. Po aktualizacji będziemy otrzymywać również powiadomienia o możliwości aktualizacji gier, gdy pojawi się do nich jakaś łatka. Dostaliśmy też wsparcie dla Nintendo Network ID. Możemy teraz doładować konto w eShopie na 3DS-ie i korzystać z dostępnych środków również na Nintendo WiiU. Oczywiście jest to możliwe również w drugą stronę.

Jeśli nie wiesz, jak zacząć swoją przygodę z Nintendo Network ID na swoim 3DS-ie, pomocny będzie filmik, przygotowany przez brytyjski oddział firmy. Zapraszam do oglądania!
[youtube link=”http://www.youtube.com/watch?v=_hE7Zu3Tclk#t=171″ width=”590″ height=”332″]

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • bart

    Pomysł rzeczywiście zajeb#*%@. Trzeba przetestować 😛

0 Shares
Share
+1
Tweet