Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Microsoft skupia się na gamingu. Marka Xbox generuje ogromne dochody

Prezes Microsoft twierdzi, że gigant z Redmond skupia się obecnie głównie na gamingu. Satya Nadella podzielił się wynikami marki Xbox.

Nowa generacja konsol już na dobre zagościła w salonach graczy, którym udało się nabyć świeży sprzęt. Choć Xbox Series nie sprzedają się lepiej od konkurencji, to Microsoft jest zadowolony z wyników swojej platformy.

Niedawno odbyło się cykliczne zgromadzenie zarządu firmy z udziałowcami. Poznaliśmy na nim kilka istotnych informacji na temat stanu i wyników marki Xbox.

Jak donosi serwis GameRant, Dyrektor Generalny giganta z Redmond stwierdził, że firma aktualnie skupia się na właśnie na gamingu.

Jesteśmy absolutnie bardzo, bardzo skupieni na gamingu i zapewniamy, że 3 miliardy graczy na całym świecie otrzymają najlepszą zawartość, najlepszą społeczność i najlepsze usługi do gry w chmurze, aby napędzać ich wrażenia z gamingu w przyszłości.

-komentuje Satya Nadella, Dyrektor Generalny Microsoftu

Później głos zabrała Amy Hood – Dyrektor Finansowy Microsoftu – i zdradziła, że branża gamingowa przyniosła gigantowi z Redmond aż 11 miliardów dolarów dochodu.

Jednoznacznie pokazuje to, że Xbox Series nie muszą sprzedawać się doskonale, aby zadowolić swojego producenta. Mimo to, warto wspomnieć, że konsole Series i tak przebiły sprzedażą poprzednią generację sprzętu Microsoftu, a dodatkowo zarobią na siebie dzięki usłudze Game Pass.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się