Microsoft skupia się na gamingu. Marka Xbox generuje ogromne dochody

0 komentarzy

Prezes Microsoft twierdzi, że gigant z Redmond skupia się obecnie głównie na gamingu. Satya Nadella podzielił się wynikami marki Xbox.

Nowa generacja konsol już na dobre zagościła w salonach graczy, którym udało się nabyć świeży sprzęt. Choć Xbox Series nie sprzedają się lepiej od konkurencji, to Microsoft jest zadowolony z wyników swojej platformy.

Niedawno odbyło się cykliczne zgromadzenie zarządu firmy z udziałowcami. Poznaliśmy na nim kilka istotnych informacji na temat stanu i wyników marki Xbox.

Jak donosi serwis GameRant, Dyrektor Generalny giganta z Redmond stwierdził, że firma aktualnie skupia się na właśnie na gamingu.

Jesteśmy absolutnie bardzo, bardzo skupieni na gamingu i zapewniamy, że 3 miliardy graczy na całym świecie otrzymają najlepszą zawartość, najlepszą społeczność i najlepsze usługi do gry w chmurze, aby napędzać ich wrażenia z gamingu w przyszłości.

-komentuje Satya Nadella, Dyrektor Generalny Microsoftu

Później głos zabrała Amy Hood – Dyrektor Finansowy Microsoftu – i zdradziła, że branża gamingowa przyniosła gigantowi z Redmond aż 11 miliardów dolarów dochodu.

Jednoznacznie pokazuje to, że Xbox Series nie muszą sprzedawać się doskonale, aby zadowolić swojego producenta. Mimo to, warto wspomnieć, że konsole Series i tak przebiły sprzedażą poprzednią generację sprzętu Microsoftu, a dodatkowo zarobią na siebie dzięki usłudze Game Pass.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się